Smiltenes novada speciālisti aicina uz nodarbībām tiešsaistē

Smiltenes novadā turpinās projekts “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā”. Laikā, kad nav iespējamas nodarbības un lekcijas klātienē, tās pašvaldība pārnes uz virtuālo vidi.

Aizvadītajā sestdienā pirmo reizi tiešsaistē, izmantojot platformu "Zoom", notika krosfita nodarbība. Turpmāk ar "Zoom" starpniecību būs iespēja piedalīties vingrošanas nodarbībās fizioterapeita vadībā, kā arī noklausīties vērtīgas lekcijas. Tas viss būs bez maksas.

“Lēmumu par tiešsaistes nodarbībām pieņēmām, jo apzināmies, ka nevaram paredzēt, kad valstī uzlabosies epidemioloģiskā situācija. Tajā pašā laikā dzīve turpinās. Cilvēkiem nepieciešamas fiziskas aktivitātes vēl vairāk kā līdz šim. Īpaši tiem, kas strādā attālināti jeb no mājām, līdz ar to aktivitātes ikdienā ir samazinājušās,” laikrakstam saka Smiltenes novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece Anita Šteinberga.

Lai piedalītos projekta aktivitātēs, iedzīvotājiem nepieciešams telefons vai dators ar interneta pieslēgumu, kā arī pirms nodarbības jālejupielādē bezmaksas tiešsaistes platforma "Zoom".

A. Šteinberga informē, ka vingrošanas nodarbības fizioterapeites Baibas Gutānes vadībā tiešsaistē notiks 4., 11., 18. un 25. februārī (ceturtdienās) no pulksten 18 līdz 19. Nodarbības dalībniekiem būs nepieciešams vingrošanas paklājiņš (sedziņa), ērts apģērbs un vēlme darboties. Piedalīties varēs arī tādā gadījumā, ja nav datora kameras un mikrofona. Galvenais ir redzēt un dzirdēt nodarbības vadītāju. Protams, ja fizioterapeite redzēs jūs, tad varēs novērtēt, kā veicas, un vajadzības gadījumā dot kādu padomu. Piekļuves saite tiks publicēta divas stundas pirms nodarbības sākuma mājaslapā smiltene.lv. 

Bērnu vecāki ir aicināti apmeklēt bezmaksas lekcijas “Pastāvēs, kas mainīsies”, ko "Zoom" vadīs Smiltenes novadā praktizējošā psiholoģe Dace Gailīte.  Tās sāksies 8. februārī tiešsaistē pulksten 19 un turpināsies nākamajās pirmdienās. Vienas lekcijas ilgums būs četrdesmit minūtes.

“Mūsdienu straujais dzīves ritms, neziņa par nākotni, nestabilitāte raisa emocionālo spriedzi, kā arī nelabvēlīgi ietekmē fizisko un garīgo veselību, iznīcina cilvēka iekšējos resursus, izraisot emocionālo izdegšanu. Lai efektīvāk pārvaldītu emocijas, ir jāapzinās to cēloņi un jāiemācās atpazīt simptomus. Lekcijās tiks apskatītas tēmas par bērnu un jauniešu psihoemocionālo stāvokli, savstarpējām attiecībām ar vecākiem un vienaudžiem, kā arī atkarībām un to izraisošo vielu ietekmi uz veselību un sabiedrību kopumā. Lekcijas ietvers teorētisko un praktisko informāciju, ikkatram būs iespēja pilnveidot zināšanas par saviem iekšējiem resursiem, kā arī apgūt krīzes pārvarēšanai nepieciešamās prasmes un iemaņas,” stāsta Smiltenes novada Sociālā dienesta sociālā darbiniece.

A. Šteinberga aicina iedzīvotājus nepalaist garām šo iespēju, kad zināšanās un pieredzē dalās mūsu pašu novada speciālisti. 

Jāpiebilst, ka lekcijās pie speciālistes D. Gailītes dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc obligāti iepriekš ir jāpiesakās, rakstot uz [email protected] vai zvanot uz 28680831. Reģistrētiem dalībniekiem tiks nosūtīta tiešsaistes piekļuve lekcijām.

Novados