Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novads svētkiem saposts vienotā vizuālā noformējumā 2

Sagaidot Latvijas simtgadi godam, cēli un lepni pirmo reizi svētku dekoriem un vides elementiem radīts vienots koncepts visā Smiltenes novadā. Šoruden novembrī ne tikai Smiltenes pilsētā apgaismes stabus rotā sarkanbaltsarkanās karogu lentes, bet arī katra pagasta centru.

“Šogad atšķirīgais no pārējiem gadiem ir tas, ka vēlējāmies novembra svētku sajūtu ienest visā novadā. Viss iesākās jau maijā, kad valsts simtgades svētku vēstījumu ceļojošos burtus “Es esmu Latvija” pirmo reizi izvietojām Smiltenē, bet pēc tam tie apceļoja katru pagastu, lai novembra sākumā atgrieztos Smiltenē,” stāsta Smiltenes novada domes Saimnieciskās nodaļas teritorijas apsaimniekošana speciāliste Agija Kukaine.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka katram burtam ir sava īpašā nozīme, savs kods, kur atspoguļojas Smiltenes novada svarīgākās vērtības – novada iedzīvotāji, viņu ieguldījums izglītībā, uzņēmējdarbībā, kultūras un sporta tradīciju uzturēšanā, dabas vērtību saglabāšanā. Burti atgādina to, ko esam piedzīvojuši tūrismā, mūzikā, labdarības akcijās, kā arī to, cik daudz mums jāpaveic, jo tikai kopā mēs veidojam vidi, kur dzīvot un attīstīties.

Svētku noformējumu pilsētā papildina piecdesmit sarkanbaltsarkanās karoglentes, kas izvietotas galvenajās ielās un centrā. Tradicionāli novembrī tiek iedegti gaismas lukturi latvju rakstu zīmēs. Tie tiks novietoti centrā, skvērā pie Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” un Rīgas ielā iepretim Jāņukalnam. 

Pēc teritorijas apsaimniekošanas speciālistes iniciatīvas, neliels skaits karoglentu nogādātas katrā pagastā. A. Kukaine atklāj, ka pirmo reizi pagastos (katrā trīs) būs tādi paši gaismas lukturi latvju rakstu zīmēs kā Smiltenē. “Kopumā novadā ir 24 koka lukturi. Iespējams, šis būs sākums jaunai tradīcijai,” teic A. Kukaine.

Grundzāles pagasta pārvaldes vadītāja Alda Zvejniece priecājas par novada domes iniciatīvu un vērtē to atzinīgi. “Tas dod emocionālu pacilājumu, patriotisku dzirksti un vienotību, jo īpaši gada tumšajā laikā. Lai gan ikdienā mēs, pagasts, nejūtamies nekādā veidā atstumti no pilsētas, taču vienotais noformējums rada ļoti labu iekšēju sajūtu. Trešdien bija pirmais rīts, kad, ejot uz darbu, Latvijas karodziņi plīvoja apgaismes stabos, izgreznojot Tilta ielu. Sajūta bija brīnišķīga! Iztēlojos, ka nākamajos gados tos varētu papildināt, lai valsts svētkos skaisti uzmirdzētu arī Avotu un Smilšu ielas,” idejām pilna nākotnē raugās Grundzāles pagasta pārvaldes vadītāja.

Komentāri 2

bezugunsnavdumu

Toties Valkā nekā laba, tikai 3 mājiņa par 15000 eur, un nevienam nevajadzīgs skrējiens slaistiem, kuriem spēka tik daudz, un laika lai nākamo nedēļu arī slaistot.
Par skrējienu būs atsevišķa sūdzība, ar kādām tiesībām bloķēta satiksme, lai rīko skrējienus naktī, kad darbaļaudis guļ.

Valmierā skaista vides instalācija, Siguldā. Valkā nekā nav.

pirms gada, 2018.11.10 15:49

Pašsaprotamais Punkts

Nabaga darba cilvēks! Nevari ar savu mašīnīti, kura apkarināta ar igauņu karodziņiem pabraukāties? Sēdi mājās ar mammīti un stūrītī paberzē ādas stabuli... varbūt svētku salūts un sajūtas sanāks.

pirms gada, 2018.11.15 15:21

Novados