Smiltenes pašvaldībā mainīsies deputāti

Aizvadītajā nedēļā notika Smiltenes novada domes ārkārtas sēde, kurā deputāti izskatīja un akceptēja Ginta Kukaiņa iesniegumu par deputāta pilnvaru izbeigšanu pirms termiņa.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja par to, ka G. Kukainis atbilstoši likumdošanai nevar savienot deputāta darbu ar pašvaldību uzņēmuma “ZAAO” vadīšanu, tāpēc viņam ir jānoliek deputāta mandāts. No šā gada 1. janvāra G. Kukainis uzsāka darbu kā SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs.

2017. gada 3. jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās G. Kukainis kandidēja Nacionālās apvienības “Visu Latvijai! - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” sarakstā. Tagad tajā nākamais deputāta kandidāts ar visvairāk saņemtajām vēlētāju balsīm  ir Vilnis Korulis, Variņu pagasta lauksaimniecības uzņēmuma SIA “Palsa” mehāniķis.

Ja novada vēlēšanu komisija saņēmusi domes lēmumu par kāda deputāta pilnvaru izbeigšanos pirms termiņa, tā komisijas sēdē lemj par to, kurš deputāta kandidāts no tā paša saraksta uzaicināms stāties deputāta vietā. Deputāta kandidāts nosakāms pēc vēlēšanu rezultātu aprēķināšanas protokola.  

Savu lēmumu vēlēšanu komisija  nosūta novada domei.

Novados