Smiltenes pensionāru apvienība aicina līdzbraucējus skaistās un aizraujošās ekskursijās

Smiltenes pensionāru apvienībā darbojas aktīvi seniori, kuri regulāri bauda kultūras pasākumus un dodas izzinošās un izklaidējošās ekskursijās. Apvienības vadītāja Rita Bormane stāsta plašāk par gaidāmajām ekskursijām un kruīzu, kurā aicina līdzbraucējus.

R. Bormane stāsta, ka 15. augustā notiks ekskursija uz Balviem un Stāmerienu. Balvos plānots apmeklēt grezno muižu, kas ir viena no lielākajām Latgales muižām. Savukārt Stāmerienā plānota atjaunotās pils apskate no ārpuses. 

11. septembrī ikviens interesents ir aicināts pievienoties ekskursijai uz Lietuvas pilsētu Šauļiem, kur iecerēts viesoties majestātiskajā un atjaunotajā Pakrojas muižas kompleksā, kas ir lielākais Baltijā. Muižas komplekss sastāv no 26 ēkām, un tas ir iekļauts Lietuvas kultūras mantojuma objektu reģistrā, kā arī ir ierakstīts Lietuvas rekordu grāmatā kā lielākā aizsargājamā un kultūras pieminekļu sarakstā ierakstītā muiža.

Kā teikts muižas mājaslapā: “Pakrojas muižas ansamblis no stila viedokļa atšķiras no citām Lietuvas muižām. Te stilistiskā formu izteiksme un harmonija ir raksturīga gan reprezentatīvajiem, gan saimnieciskajiem objektiem, kas ieskāvuši ansambli vienojošu un tā akcentus papildinošu simtgadīgo parku. Pakrojas muiža ir izteiktas ass kompozīcijas ansamblis, kurā ēkas veido četras grupas: centrālo, kura pilda reprezentatīvo funkciju, divas saimnieciskās un ražošanas.”

Jau šobrīd zināms, ka 1. oktobrī Smiltenes senioriem un citiem interesentiem tiek piedāvāta iespēja doties jūras kuīzā ar prāmi “Romantika”. Smiltenes pensionāru apvienības vadītāja atklāj, ka kruīzā parasti dodas kompānija līdz trīsdesmit cilvēkiem. Dažas vietas vēl ir brīvas arī ceļojumam un Slovākiju, uz kuru izbrauc 8. oktobrī.

Pieteikties ekskursijām un braucieniem var pie R. Bormanes, zvanot uz 26514012.

Novados