Smiltenes pensionāru apvienība dosies ekskursijās

Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma, ko diktējusi piesardzība “Covid-19” izplatības dēļ, darboties atsākusi Smiltenes pensionāru apvienība, piedāvājot interesentiem kopā pavadīt laiku, apskatot Latviju un arī ārzemes. 

Smiltenes pensionāru apvienības vadītāja Rita Bormane atzīst, – cilvēki ceļošanu uztver ar dalītām jūtām, bet tie, kuri ir gatavi doties ekskursijā, 18. septembrī varēs braukt apskatīt Lejasciemu Gulbenes novadā, rakstnieces Zentas Mauriņas dzimto pusi. Lejasciemā ir iekārtota viņas piemiņas istaba, kas glabā dažādas liecības par Zentas Mauriņas dzīvi un literāro darbību Latvijā un emigrācijā.  “Iepazīsim Lejasciemu, to, kā dzīvo mūsu kaimiņi, un apskatīsim arī kādu daiļdārzu,” informē Rita Bormane.

Nākamā ceļošanas iespēja ir senioru kruīzs ar prāmi uz Somijas galvaspilsētu Helsinkiem 25. septembrī. Helsinkos gida pavadībā varēs apskatīt Temppeliaukio baznīcu un Uspenska katedrāli.  Temppeliaukio baznīca ir slavena ar to, ka atrodas uz klints pašā Helsinku centrā. Tās zāle izceļas ar iespaidīgu kupolu, klinšveidīgām sienām un daudziem citiem neparastiem arhitektūras elementiem.   Savukārt Uspenska katedrāle ir lielākā pareizticīgo baznīca Rietumeiropā.  

“Pavasarī plānotais senioru kruīzs  uz Stokholmu nenotika “Covid-19” dēļ, bet tagad “Tallink” mums piedāvā ceļojumu uz Helsinkiem. Ja ir vēlēšanās, tad var pieteikties šajā kruīzā,” piebilst Rita Bormane un aicina interesentus sazināties ar viņu pa tālruni 26514012.

Novados