“Smiltenes piena” produktiem – medaļu “lietus”

9. septembrī starptautiskās pārtikas izstādes “Riga Food 2020” atklāšanas ceremonijā tika paziņoti un apbalvoti piena produktu un iepakojuma konkursa uzvarētāji.

Šogad AS “Smiltenes piens” vārds apbalvošanas ceremonijā izskanēja vairākas reizes, – konkursa žūrija uzņēmumā ražotajiem jaunajiem produktiem par izcilu kvalitāti piešķīra zelta un bronzas medaļas,  kā arī sudraba medaļu jauno piena produktu iepakojuma konkursā.

Prieks par visiem, bet par “Smiltenes sieru” visvairāk

2019./2020. gada jauno produktu grupā “Sieri” 1. vieta un “Riga Food 2020” zelta medaļa   piešķirta  AS “Smiltenes piens” ražotajam nogatavinātajam sieram “Smiltene”. Šo sieru “Smiltenes piens” radīja par godu Smiltenes pilsētas simtgadei.

Jauno produktu grupā “Saldie biezpiena izstrādājumi” 1. vietu un “Riga Food 2020” zelta medaļu ieguvusi AS “Smiltenes piens” ražotā biezpiena “MINI” torte ar apelsīnu ievārījumu. Šo kārumu nedaudz citā variācijā – ar kanēļa un citu garšvielu piedevu – pircēji jau iecienījuši kā gardo sezonālo biezpiena torti “Ziemassvētki”, ko uzņēmumā atsāks ražot novembra nogalē.

Jauno piena produktu iepakojuma konkursā 2. vietu un “Riga Food 2020” sudraba medaļu žūrija piešķīrusi AS “Smiltenes piens” trīs veida porcionēto biezpiena toršu  (ar apelsīnu ievārījumu, ar melleņu ievārījumu un ar marmelādi un smiltsērkšķu ievārījumu)  iepakojumam (110 grami).

Jauno produktu grupā “Skābpiena produkti” 3. vietu un “Riga Food 2020” bronzas medaļu ieguvis AS “Smiltenes piens” ražotais kefīrs ar melnajām plūmēm un klijām.

Uzņēmumā “Smiltenes piens” par jaunu produktu izveidi un ieviešanu ražošanā atbild vecākā meistare Vita Puriņa.  Sākotnēji tiek uzražoti produktu paraugi, notiek degustācijas un ražošanā nonāk tie produkti, kas garšo pašiem uzņēmuma darbiniekiem.

 Savu artavu  šajā procesā ieliek visi  uzņēmuma darbinieki - ražošanas meistari, piena produktu pārstrādātāji, ražošanas laboratorijas darbinieki, pārdošanas daļas un tehniskā atbalsta personāls, uzsver AS “Smiltenes piens” valdes priekšsēdētāja Ilze Bogdanova.
“Liels paldies kolēģiem par viņu ieguldīto darbu! Mums ir liels prieks par mūsu produktu augsto novērtējumu. Tas apliecina, ka esam uz pareizā ceļa,” piebilst Ilze Bogdanova.

It īpaši liels gandarījums viņai ir par zelta medaļu, ko saņēmis “Smiltenes siers”, jo siera ražošana ir sarežģīts  process. Pie jaunās siera šķirnes siera meistari rūpīgi ir strādājuši pusotru gadu, tā ražošanā ir iesaistītas  AS “Smiltenes piens” abas ražotnes – Smiltenē un Blomē.  

Pārsteidz ar garšu un smaržu kombinācijām

Ņemot vērā pircēju vēlmes, AS “Smiltenes piens” savu sortimentu regulāri papildina ar jauniem produktiem. Tā, piemēram, šopavasar uzņēmums sāka ražot kefīru ar melnajām plūmēm un klijām un kefīru ar smiltsērkšķiem. Pamatā AS “Smiltenes piens” kefīru piegādā “Horeca” nozarei (viesnīcas, restorāni, kafejnīcas). Šogad līdztekus pudelē pildītajam klasiskajam kefīram uzņēmums piedāvā vēl divus kefīru veidus ar dažādām garšām, kuras uzņēmuma darbinieki atzinuši par labākajām.

Latvijas piena pārstrādātāju jaunos produktus atzinīgi novērtē arī kooperatīvās sabiedrības “Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība“ valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, kurš bija arī viens no jau pieminētā piena produktu konkursa žūrijas locekļiem.

“Piena pārstrādes uzņēmumi atkal ir pacentušies, lai pārsteigtu patērētājus ar jaunām, nebijušām garšu un smaržu kombinācijām. Uzņēmumi kārtējo gadu ir pierādījuši, ka var būt radoši un inovatīvi. Ikviens uzņēmums, apvienojot meistaru prasmi, izdomu un labākās izejvielas, ir spējis mūs pārsteigt, tāpēc aicinām ne tikai nobaudīt produktus no godalgoto saraksta, bet arī izvēlēties Latvijā ražotus, kvalitatīvus piena produktus, atbalstot savus piena ražotājus un pārstrādātājus,” teic  Jānis Šolks.

Jauno rupjmaizes torti velta Latvijas armijas simtgadei

Jau oktobra sākumā tirdzniecībā tiks palaists vēl viens jauns AS “Smiltenes piens”  produkts – biezpiena torte “Rupjmaizes kārtojums ar lielogu dzērvenēm”, kas ir uzņēmuma veltījums Latvijas armijas simtgadei un tapusi pēc Nacionālo bruņoto spēku (NBS) aicinājuma uzņēmumam izveidot kādu kopīgu produktu.

“Šajā tortē apvienotas visas stiprās Latvijas garšas – rupjmaize (rudzu maizes rīvmaize), dzērveņu sula, dzērveņu sukādes, biezpiens. Mums pašiem uzņēmumā šī kūka ļoti garšo. Jauno produktu atzinīgi novērtējuši arī mūs sadarbības partneri NBS,” teic Ilze Bogdanova.
Kad šovasar Rīgā tika atzīmēts Latvijas neatkarības kara simtgades svinīgais noslēguma pasākums, svētku galdā tika celta 16 kilogramus smaga  AS “Smiltenes piens” rupjmaizes kārtojuma kūka, ko NBS komandieris Leonīds Kalniņš sagrieza ar zobenu.
Tirdzniecībā jaunā rupjmaizes kūka būs īpašā iepakojumā – kastītes dizainā dominēs armijas kamuflāžas krāsas.

Lai veicinātu iepakojuma ražošanas un iepakojuma dizaina izstrādi atbilstoši Eiropas Savienības tirgus prasībām, atbalstītu augstas kvalitātes iepakojuma apriti Latvijā un veicinātu videi draudzīga iepakojuma attīstību, Latvijas Iepakojuma asociācija arī šogad organizē nacionālo konkursu “Labākais iepakojums Latvijā”, kurā no  26. oktobra līdz 6. novembrim būs arī balsojums internetā. “Smiltenes piens” šajā konkursā piedalās ar fasēto kefīru iepakojumu un “Mini” tortīšu iepakojumu.

Novados