Smiltenes pilsētas parkos apstrādās latvāņus

Šonedēļ, vadoties pēc laikapstākļiem, SIA “NKUP” vairākās Smiltenes pilsētas teritorijās sāks apstrādāt latvāņus ar herbicīdiem. Izņēmums ir ūdenstilpju tuvums, kur nedrīkst šo metodi pielietot.

Smiltenes novada domes Saimnieciskās darbības nodaļas teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine informē, ka ar herbicīdiem “Nuance 75 WG” un “Accurate 200WG” tiks apstrādāta neliela teritorija Jaunajā parkā, Valkas ielā un Vecajā parkā Kalnamuižas pusē un pretim tēlniecības takai. Pēc vairāku gadu darba latvāņu izplatību izdevies ierobežot, bet ne izskaust pilnībā.
“Šī metode ir iespējama vietās, kur ūdenstilpes ir vismaz desmit metru attālumā. Ūdens tuvumā izmantojam vienīgi pļaušanas metodi. Situācija ir sarežģīta, bet tas ir labākais, ko varam darīt. Daudz esam konsultējušies ar tiem, kas ilgstoši ir apkarojuši latvāņus, un viņu pieredze ir līdzīga,” saka A. Kukaine. Iedzīvotāji apmeklēt apstrādāto teritoriju drīkstēs, kad brīdinājuma zīmes tiks noņemtas.

Laikraksts “Smiltenes NKUP” noskaidroja, ka komunālais uzņēmums arī iedzīvotājiem piedāvā šādu pakalpojumu – latvāņu apkarošanu ar herbicīdiem. “Jā, piedāvājam šādu pakalpojumu. Esam nokārtojuši visas atļaujas, lai to varētu veikt, jo prasības ir ļoti striktas,” saka “Smiltenes NKUP” valdes loceklis Aigars Vīvuliņš.

Plašāku informāciju par šo pakalpojumu var iegūt, zvanot darbu vadītājai Evijai Rakštelei uz 29161694.

Novados