Smiltenes poliklīnika saīsina darba laiku

Ambulatoro pakalpojumu sniegšanas ierobežojumu dēļ ir saīsināts Smiltenes poliklīnikas reģistratūras darba laiks, kas ārkārtas situācijas laikā būs no pulksten 8  līdz 14.

“Aicinām visus būs saprotošiem un ar iecietību izturēties pret iespējamām neērtībām!” informē Smiltenes novada pašvaldības kapitālsabiedrība “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca”.

Situācija var mainīties katru dienu

SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” valdes loceklis Didzis Lūkins “Ziemeļlatvijai” uzsver, ka iestādes lēmumi par ambulatoro pakalpojumu sniegšanu ir atkarīgi no valdības lēmumiem par veselības aprūpi ārkārtas situācijas laikā valstī kopumā.

“Situācija var mainīties katru dienu, un mēs iepriekš to nevaram paredzēt. Ja valdība pieņems jaunus lēmumus, tas var ietekmēt arī mūsu darbu. Tāpēc aicinām iedzīvotājus regulāri sekot līdzi informācijai,” aicina Didzis Lūkins. Visdrošāk ir pirms došanās uz Smiltenes poliklīniku piezvanīt uz reģistratūru pa tālruni 64772534 un noskaidrot, vai plānotais pakalpojums ir pieejams.

SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” uz ārkārtas situācijas laiku ir samazinājusi ambulatoro pakalpojumu sniegšanu pacientiem, rūpējoties par savu pacientu drošību un ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un “Covid-19” infekcijas izplatību, kā arī Veselības ministrijas 2020. gada 25. marta rīkojumu Nr.59 “Par veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanas ierobežošanu ārkārtējās situācijas laikā”. Vienlaikus ārstniecības iestāde saglabā iespēju pacientiem saņemt palīdzību akūtos gadījumos, tāpēc ārkārtas situācijas laikā Smiltenes slimnīcas poliklīnikā būs pieejami šādi speciālisti (pēc situācijas uz 6. aprīli): endokrinoloģe Ildze Amoliņa, ginekoloģe, dzemdību speciāliste Dace Jēkabsone, oftalmaloģe (acu ārste) Rudīte Putna, onkoloģe – ķīmijterapeite Tija Zaļkalne, otolaringoloģe Indra Tauriņa, podoloģe Diāna Buša, psihiatre Arianda Grīnvalde. Tāpat ir pieejami endoskopijas izmeklējumi, ultrasonogrāfijas izmeklējumi vēdera dobuma orgāniem, ultrasonogrāfijas izmeklējumi ginekoloģijā.

Atcelti pacientu plānveida pieraksti

Lai nodrošinātu piesardzības pasākumus, šobrīd pacientu plānveida pieraksti tiek atcelti, saglabājot tikai akūto pacientu pierakstus, informē SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca”.

Reģistratūras darbinieki sazināsies ar katru personu, lai precizētu speciālista apmeklējuma vai izmeklējuma nepieciešamību, saglabājot pierakstu tiem pacientiem, kuriem tas tiešām ir nepieciešams. Pirms vizītes speciālists vēl sazināsies ar pacientu, lai saprastu, vai veselības aprūpi var sniegt attālināti vai tomēr ir nepieciešama vizīte klātienē. Smiltenes slimnīcas poliklīnikā klātienē tiks pieņemti pacienti tikai ar pierakstu. Pacienti, kuriem būs nepieciešama vizīte klātienē, lūgti pie speciālista ierasties īsi pirms noteiktā pieraksta un poliklīnikas telpās lieki neuzkavēties.

Ja ir elpceļu infekcijas saslimšanas simptomi, ieteicams tomēr vizīti pie speciālista vai izmeklējumu atcelt. 

“Ziemeļlatvija” sekos līdzi jaunumiem veselības aprūpē Latvijā un skaidros, ko par ambulatoro pakalpojumu ierobežošanu valstī domā gan pacienti, gan mediķi.

Novados