Smiltenes sociālā aprūpes un rehabilitācijas nodaļas iemītniecēm neviltots prieks par sarūpēto pārsteigumu

Laikā, kad valstī pagarināta ārkārtējā situācija līdz 9. jūnijam, aizvien biežāk SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” Sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļas iemītnieki personālam jautā par tuvinieku satikšanu, kā arī ilgojas pēc kultūras dzīves. Kamēr tas nav iespējams, patīkamu pārsteigumu pansionāta iemītniecēm uz Mātes dienu sagādāja pārtikas interneta veikals “Barbora”.

“Maija otrā svētdiena ir laiks, kad visā Latvijā ik gadu svin Māmiņu dienu, taču šogad valstī noteikto ierobežojumu dēļ šie svētki lielai daļai iedzīvotāju aizritējuši bez tuvinieku klātbūtnes. Īpaši vientuļi šajā dienā mēdz justies sociālo aprūpes centru iemītnieces, kas šī vai citu iemeslu dēļ ģimenes locekļus nav satikušas jau krietnu laiku. Tādēļ, aizsākot sociālās atbildības aktivitāšu kopumu reģionos, vadošais pārtikas interneta veikals “Barbora” Māmiņu dienā iepriecināja piecsimt seniores deviņos Latvijas pansionātos, sarūpējot viņām īpašu svētku sveicienu un raisot smaidu ikvienā sejā,” informē sabiedrisko attiecību konsultante Daiga Zīmele.

Ņemot vērā aprūpes centru pārstāvju izteiktās vēlmes, kopā ar “Barbora” partneru – saldumu zīmola “Laima”, kafijas ražotāja “Merrild” un ķermeņa kopšanas produktu zīmola “Dove” – atbalstu seniores Mātes dienā saņēma rūpīgi noformētu svētku dāvanu ar gardiem našķiem, aromātisku kafiju un roku krēmu, kas pansionātiem tika piegādāta, ievērojot spēkā esošos Ministru kabineta noteikumus.
“Lai arī šogad Mātes diena aizvadīta neparastā gaisotnē, mums visiem šis ir ne tikai pārdomu, bet arī iespēju laiks – palīdzēt līdzcilvēkiem, dalīties labestībā, uzmundrināt un pateikt paldies. Katrs no mums šos svētkus sagaida ar citādām izjūtām, tomēr ikviena sieviete, kas veltījusi savas rūpes bērniem, šajā dienā ir pelnījusi justies novērtēta un mīlēta. Un tieši šo sajūtu mēs ar dāvinājuma palīdzību vēlējāmies nodot tālāk arī seniorēm reģionos,” komentē interneta veikala “Barbora” vadītāja Sanita Bērziņa.

SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” Sociālās aprūpes un rehabilitācijas nodaļas vadītāja Anita Bušmane “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka sirmgalves nudien jutušās patīkami pārsteigtas par sarūpētajām saldumu paciņām. Smiltenē pansionātā kopumā šobrīd uzturas četrdesmit sievietes. “Pandēmijas laikā mums nenotiek neviens pasākums, arī tuviniekiem ir liegta iespēja apciemot un nodot paciņas nodaļu iemītniekiem. Protams, seniori pēc tā visa ilgojas, kurš var, tas sazvanās ar saviem mīļajiem. Ja kādam kaut kas papildus ir nepieciešams vai radinieki vēlas ko sagādāt, rīkojam iepirkumu dienas. Uz veikalu dodas darbinieki, ievērojot visas epidemioloģiskās prasības. Šobrīd ļoti jārūpējas par drošību, lai pasargātu savu un līdzcilvēku veselību. Šis emocionāli nav viegls laiks ne iemītniekiem, ne darbiniekiem,” teic A. Bušmane.

Novados