Smiltenieši pie kaimiņiem – pa dižgaru ceļu

Smiltenes senioru apvienība aicina ikvienu interesentu 9. oktobrī doties kopīgā ekskursijā uz Apes novadu, lai iepazītu to kultūrvēsturiskā maršrutā “Dižgaru ceļš”.

Tas ir šā gada tūrisma sezonas jaunums,– Apes novada pašvaldības iestāde “Apes kultūras un tūrisma centrs” piedāvā  “Dižgaru ceļu” kā iespēju inovatīvā un nedaudz neierastā veidā iepazīt ar Apes novadu saistīto radošo personību daiļradi.'

Pirmā pietura ir Vireši, kur jaunatklātajā novadpētniecības centrā “Mājvieta” var uzzināt par dzejnieces Kornēlijas Apškrūmas daiļradi un aplūkot viņas vaļasprieku – pūču  kolekciju, kā arī veikt dažādus izzinošus uzdevumus. 

Tālāk maršruts ved uz Gaujienu, komponista Jāzepa Vītola memoriālo muzeju “Anniņas”, bet pēc tam – uz Trapenes novadpētniecības centru, pa visgarāko lapegļu aleju Latvijā  nonākot dzejnieka Ojāra Vācieša bērnības zemē, lai iepazītu viņa dzeju, sastaptu “Astoņus kustoņus” un  izpildītu dažādus uzdevumus.

Maršruts noslēdzas Apē, rakstnieces Elīnas Zālītes memoriālajā mājā.

Smiltenes senioru apvienības vadītāja Rita Bormane aicina interesentus pieteikties, zvanot viņai uz tālruni 26514012. Izbraukšana 9. oktobrī pulksten 10 no Smiltenes centra. 

“Paldies Smiltenes novada Kultūras centram par ierosinājumu doties šādā interesantā maršrutā! Ekskursijas laikā mūs sagaida arī pārsteigumi,” piebilst Rita Bormane.

No 2021. gada 1. jūlija Apes novads iekļausies jaunveidojamajā Smiltenes novadā, līdz ar to gaidāmā ekskursija ir iespēja vairāk uzzināt par Apes novadu un redzēt, kā dzīvo mūsu kaimiņi.

Novados