Šodien Latvija cīnīsies pret Igauniju

Pēc Latvijas Šaha federācijas iniciatīvas, kā arī svinot mūsu valsts simtgadi, šodien, 18. augustā, pulksten 13 Valkas kultūras namā notiks šaha mačs 100:100 ar Igauniju.

Ātrspēles turnīrs veltīts Latvijas un Igaunijas valstu 100. gadadienai. Latvijas Šaha federācija informē, ka laika kontrole mačos būs 40 minūtes partijai plus 15 sekundes par gājienu bez reitinga apskaites.

Plānots, ka pie galdiņiem no katras puses sēdīsies 70 vīrieši, 20 jaunieši un 10 sievietes. Šī Latvijai ir iespēja revanšēties par zaudējumu 2005. gadā Pērnavā ar rezultātu 41:59.

Pēc mača 100 pret 100 Latvija-Igaunija paredzēts arī ātrspēles turnīrs ar balvu fondu 1000 eiro. Šis turnīrs būs kā papildu stimuls šahistiem sestdien doties uz Valkas kultūras namu un censties uzvarēt Igaunijas izlasi.

Ātrspēlē paredzētas 10 kārtas ar apdomas laiku trīs minūtes partijai plus divas sekundes par gājienu. Sākums pulksten 16, un sacensības varētu ilgt līdz pulksten 20.

Kopumā paredzētas vairāk nekā 20 dažādas balvas. Tiks apbalvoti ne tikai pirmo vietu īpašnieki, bet arī labākie seniori, jaunieši, sievietes un reitingu kategoriju spēlētāji. Pirmās vietas ieguvējs saņems 150 eiro.