Šodien un rīt Kārķos notiek gada lielākais un interesantākais pasākums – tradicionālās Meža dienas

Kārķu pagasta rīkotie Meža dienu pasākumi jau izskanējuši pa visu Latviju, jo katru gadu apmeklētājiem tiek piedāvātas vēl līdz šim nebijušas aktivitātes, kas ieinteresē daudzus iedzīvotājus un rosina doties uz Kārķiem. Šo piektdien un sestdien Kārķos notiks jau 16. Meža dienas.

Meža dienu idejas autore un viena no rīkotāju komandas dalībniecēm Sandra Pilskalne atklāj, ka šogad apmeklētājiem sarūpētas interesantas aktivitātes – senu amatu prasmju apgūšana, iepazīšanās ar mūsdienīgām tehnoloģijām, azartiskas sacensības un vēl citi pasākumi. Kārķēnieši var lepoties, ka viņu rīkotās Meža dienas vada Latvijā pazīstami šovmeni vai personības. Šogad galvenais runasvīrs būs atraktīvais vairāku televīzijas šovu un pasākumu vadītājs Valters Krauze. Meža dienu ieskaņas pasākumi sāksies jau piektdien, 3. maijā, bet pasākuma galvenā diena būs sestdiena, 4. maijs. Varēs gan no sirds pastrādāt, atpūsties, kopīgi papusdienot, kā arī apmeklēt izzinošas darbnīcas pieaugušajiem un bērniem. Darbnīcas organizē Valsts akciju sabiedrība “Latvijas Valsts meži”, Dabas aizsardzības pārvalde, MKPS “Mežsaimnieks” un Rīgas Tehniskās universitātes studenti. Vienlaicīgi notiks darbs dažādos objektos Lustiņdruvā – jaunu atrakciju izveide, laipu labošana, putnu būru gatavošana, īpaša kāpelēšanas zirnekļa gatavošana, kukaiņu viesnīcas papildināšana, meža vingrotavā – boksa maisa uzstādīšana, niedru mājiņas atjaunošana, Ellītes gravas sakopšana un zaru savākšana, kā arī Kārķu Baltās baznīcas teritorijas sakopšana. 
S. Pilskalne norāda, ka katrs varēs strādāt, rēķinoties ar saviem spēkiem, tajā objektā, kurā gribēs. Dienā spēlēs un arī vakarā publiku izdancinās un par labu omu rūpēsies grupa “Tandēms trijatā” – trīs jauni puiši no Jelgavas. Viņi ir muzicējuši vienā no Valkas novada Lauku ballēm. Pasākumā dalību apsolījis arī Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle un Latvijā viens no atpazīstamākajiem smagsvara bokseriem Kristaps Zutis. K. Zutis būs pirmais, kurš iemēģinās jauno boksa maisu Meža vingrotavā. 
Dalību Meža dienās pieteikuši vairāki skolu mazpulki, Rīgas Tehniskās universitātes studenti un vēl daudzi citi interesenti. S. Pilskalne aicina tos, kuri vēlas šajās brīvdienās pārnakšņot Kārķos, iepriekš pieteikties, zvanot uz mobilo tālruni 26068289. Pasākuma rīkotāji viņus nodrošinās ar brokastīm un arī vakariņām. Lai Meža dienu apmeklētāji nokļūtu līdz Kārķiem, piektdien pusdienas laikā kursēs autobuss Rīga–Kārķi, bet sestdienas vakarā Kārķi – Rīga. Brauciens būs bez maksas, un tam arī iepriekš jāpiesakās.
S. Pilskalne rosina vēl sadūšoties un uzmeistarot koka auto. To visu var darīt individuāli vai kopā ar draugiem un ģimeni. Lai labāk sagatavotos azartiskajām un interesantajām koka auto sacensībām, vispirms lietderīgi būtu iepazīties ar sacensību nolikumu sociālajā vietnē www.facebook.com/karkupagasts vai Valkas novada mājaslapā www.valka.lv. Šajās sacensībās katras klases pirmo trīs vietu ieguvēji saņems sponsoru īpaši sarūpētas balvas.
S. Pilskalne lūdz, braucot uz Kārķiem, līdzi paņemt savu vai savas dzimtas  priekšautu, jo šogad tiks veidota priekšautu izstāde. Savam priekšautam var pievienot īpašo aprakstu. Interesantākie izstādes eksponāti saņems pārsteiguma balvas. Sestdien būs iespēja iepirkties “Meža bodītē”.

UZZIŅAI
Piektdien, 3. maijā:
pulksten 10.30 – seminārs – meistarklase “Meža parku veidošana”(lektors – koku eksperts, arborists, parka dārznieks, SIA “Labie koki” vadītājs Edgars Neilands);
pulksten 10.30 – reģistrācija, rīta kafija;
pulksten 11 – lekcijas tautas nama kamīnzālē;
pulksten 12 – meistarklase dabā par to, kā rast risinājumu, ja vērtīgi koki aug tuvu elektrolīnijām, bīstamu koku savilkšana, taku plānošana meža parkā un parka veidošana, lai tas būtu interesants apmeklētājiem, drošs un ekonomiski uzturams un citi jautājumi;
no pulksten 14 līdz 15 – pusdienas un diskusijas Tradīciju salā;
pulksten 15.30 – ekskursija “Rencēnmuižas kalēja un akmens sveču meistaru noslēpumi” (uz semināru un ekskursiju vēl var pieteikties līdz trešdienai, 1. maijam, rakstot uz e-pasta adresi [email protected] vai zvanot uz mobilo tālruni 26068289);
pulksten 19.30 – divus kilometrus no pagasta centra – “Dibeņu” klētiņā  – vakarēšana kopā ar dziesminieci Agritu Gruzniņu un senu prasmju pārzinātāju Ritvaru Toču no Madonas novada Barkavas. Viņš izgatavo tekstilizstrādājumus no dažādiem kokiem, krūmiem un augiem. Šie ārstnieciskie koku vilnas izstrādājumi būs nopērkami.

Sestdien, 4. maijā:
pulksten 9 – Meža dienu atklāšana pie Dabas koncertzāles;
pulksten 9.30 – darbnīcas un talka Lustiņdruvā;
pulksten 12 – “Meža bodīte” ar lauku labumiem, darbnīcās izgatavoto lietu un priekšautu izstādes;
pulksten 13 – saviesīga pēcpusdiena un kopīga maltīte,
pulksten 14 – 8. Starptautiskās koka auto sacensības,
pulksten 21 – tautas namā balle, kurā spēlēs grupa “Tandēms trijatā”. Ieeja – 2 eiro.

Novados