Šodien Valgā Livonijas Miķeļdienas gadatirgus. Pieteicies rekordliels tirgotāju skaits

Šodien kaimiņpilsētā Valgā no pulksten 8 līdz 16 notiks ilgi gaidītais Livonijas Miķeļdienas gadatirgus. Diemžēl šoruden pastāv ierobežojumi attiecībā uz Latvijas iedzīvotājiem, kuri iepriekšējos gados labprāt ieradās uz igauņu tirgu, kur netrūka ne latviešu, ne igauņu tirgotāju. Proti, ja latvieši, kuru dzīvesvieta nav deklarēta Valkas novadā, apmeklēs pasākumu, viņiem desmit dienas būs jāpavada pašizolācijā.

Tiesa, pagaidām gan vēl neviena valsts institūcija nekontrolē, vai Latvijas iedzīvotāji ievēro šos valdības noteiktos ierobežojumus. Kā “Ziemeļlatvijai” stāsta viena no šī pasākuma rīkotajām – Valgas pagasta pārvaldes speciāliste Merce Mee – šogad, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, no latviešu tirgotājiem saņemts maz pieteikumu un vismaz seši jau ir atteikuši dalību, jo rēķinās, ka pēc Valgas apmeklējuma desmit dienas būs jāpavada mājās. Taču, neskatoties uz ierobežojumiem, kas pieņemti saistībā ar “Covid-19” pieņemšanos spēkā, Livonijas tirgum pieteikušies 287 tirgotāji. Pasākuma rīkotāji iespēju pieteikties slēdza jau otrdien, jo plāno, kā varēs visiem tirgotājiem nodrošināt tirdzniecības vietu. Salīdzinot ar pēdējiem gadiem, tas ir rekordliels tirgotāju skaits. Acīmredzot šogad tirgotājiem slēgtās Latvijas – Igaunijas robežas dēļ pirmajā “Covid-19” vilnī nav bijušas iespējas piedalītos šādos vērienīgos pasākumos, tāpēc viņi vēl steidz izmantot šo iespēju. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka šogad maijā Valkā un Valgā nenotika popularitāti ieguvušais divu dienu ilgais Lielais labdarības robežtirgus.

M. Mee stāsta, ka Igaunijā nav noteikti ierobežojumi pasākumiem, kas tiek rīkoti ārpus telpām, bet rīkotāji aicina apmeklētājus un tirgotājus lietot sejas maskas. Tādas būs arī pašiem rīkotājiem. Būs arī iespēja tirgus norises teritorijā sešās vietas dezinficēt rokas.

20201009-1624-151310-5f7ea78006be2.jpg

Novados