Šonedēļ – kapusvētki Valkas, Strenču un Palsmanes kapsētās

Latvijā turpinās kapusvētku laiks. Šās nedēļas nogalē Valkas, Strenču un Palsmanes kapsētās pulcēsies ļaudis, lai pieminētu aizgājējus un noliktu ziedus viņu piemiņai.

Valkas pilsētas kapos ikgadējie kapusvētki notiks šo sestdien, 1. augustā: pulksten 11 – Stoķu kapos, pulksten 13 – Meža kapos, bet pulksten 15 – Cimzes kapos.

Visos trijos svētbrīžos kalpos mācītājs Andris Reiters, informē Valkas–Lugažu evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Sarmis Zauska. Vēl ir iespējams pieteikt aizlūgumus par aizgājējiem, sazinoties ar mācītāju Andri Reiteru pa tālruni 29633822.

Par kapsētu sakopšanu gādā Valkas novada pašvaldības strādnieki. “Izpļaujam teritoriju, izvedam zaļos atkritumus. Uz visiem trijiem kapiem ir aizvestas smiltis un ūdens. Sekojam līdzi, ja smilšu trūkst, pievedam klāt,” stāsta Valkas novada domes izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters.

Šo svētdien, 2. augustā, kapusvētki notiks arī Strenču un Palsmanes kapsētās. Strenču kapsētā  svētbrīdis sāksies pulksten 13, Palsmanes kapsētā – pulksten 11. 

Lai pieteiktu aizlūgumu par Strenču kapsētā guldītajiem aizgājējiem, jāsazinās ar mācītāju Andri Reiteru, kurš kalpo arī Strenču evaņģēliski luteriskajā draudzē (tālrunis 29633822).

Palsmanes pagastā aizlūgumus par aizgājējiem pieņems Palsmanes kapsētas kapličā šodien, 31. jūlijā, no pulksten 15 līdz 18 un 2. augustā no pulksten 9 līdz 10.30.

Nākamo sestdien, 8. augustā, pulksten 13 kapusvētki notiks Vijciema kapos. Tajā pašā dienā Vijciema baznīcā pulksten 14.30 sāksies koncerts, kurā uzstāsies dziedātājs Uģis Roze. Ieeja koncertā ir par maksu.

Novados