Šonedēļ skolās – Karjeras nedēļa

Latvijas skolās šonedēļ no 8. līdz 12. oktobrim ienāk Karjeras nedēļa, tajā iesaistīsies arī Smiltenes vidusskola, piedāvājot daudz izzinošu  pasākumu visiem saviem skolēniem no 1. līdz 12. klasei.

Šogad Karjeras nedēļas tematika ir prasmju daudzveidība: pašizziņa, iespēju pētīšana, lēmumu pieņemšana, plānošana, radošums, uzņēmība, norāda Maira Kupriša, projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” koordinatore Smiltenes novadā.

“Šīs nosauktās prioritātes ir sasaistītas ar vērtībām, kas tagad aktualizētas un nosauktas jaunajā kompetenču un lietpratības pieejas mācību saturā. Taču karjeras atbalstā izglītības darbinieki nevar to visu paveikt vieni, tāpēc paldies uzņēmējiem, pašvaldības un valsts iestādēm, tāpat arī – skolēnu vecākiem, palīdzot bērniem iepazīt tādus ārējos resursus kā darba vide, darba iespējas un citus. Aicinu turpināt bērnus izglītot šajā jomā un piedalīties mūsu organizētajos karjeras pasākumos,” rosina M. Kupriša. 

Karjeras nedēļā Smiltenes vidusskola sadarbosies ar Smiltenes tehnikumu, rīkojot, piemēram, kopīgu diskusiju par dažādiem karjeras būvēšanas modeļiem. Labākie oratori tiks izvirzīti uz reģionālo diskusiju “Vadi savu karjeru pats”, kas notiks Cēsīs. 

Interesants pasākums “Mobilo busiņu skrejceļš” Karjeras nedēļā notiks Smiltenes vidusskolas 1.-5. klašu skolēniem.  Pie viņiem ieradīsies Latvijas Samariešu apvienības, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta busiņi, un šo dienestu pārstāvji stāstīs par savām profesijām. Ciemos atbrauks arī “K – komandas” busiņš no Valsts izglītības attīstības aģentūras, piedāvājot virtuālo realitāti par laika mašīnu karjerā, šarādes par prasmēm un viktorīnas.

Smiltenes vidusskolas audzēkņiem būs arī citi pasākumi, lai palīdzētu skolēniem izvēlēties savu profesiju un sekot savam aicinājumam, apzinoties katram savas stiprās un vājās puses.

Karjeras nedēļa ienāks arī citās Smiltenes novada izglītības iestādēs, kur skolēni dosies ciemos pie uzņēmējiem un uz profesionālās izglītības iestādēm, tai skaitā uz Smiltenes tehnikumu.

Karjeras nedēļas pasākumi notiks arī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā, Strenču novada vidusskolā un citās izglītības iestādēs.

Novados