Šovasar Valkā plānotie plašie svētki nenotiks

Vai šovasar notiks Valkas un Valgas pilsētas svētki? Vai notiks Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 100. jubilejas svinības un Vispasaules valcēniešu saiets? “Ziemeļlatvija” arvien biežāk saņem šādus jautājumus ar aicinājumu noskaidrot, vai notiks šīs gaidītās kultūras aktivitātes.

Novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis stāsta, ka aprīļa beigās telefoniski sazinājās ar Valgas pagasta pārvaldes priekšsēdētāju Esteri Karusi un abi vienojušies, ka jūnija sākumā plānotie dvīņu pilsētu svētki diemžēl nenotiks. Izpaliks arī Valkas un Valgas iedzīvotāju, iestāžu un organizāciju kopīgais svētku gājiens.

“Ziemeļlatvija” atgādina, ka Latvijā ārkārtas situācija ir pagarināta līdz 9. jūnijam. Turklāt, beidzoties ārkārtas situācijai, pastāv varbūtība, ka vairāki noteiktie striktie ierobežojumi paliks spēkā vēl uz ilgāku laiku.   

Vakar novada domē notika sapulce, kurā apsprieda jautājumus saistībā ar kultūras un sporta dzīves organizēšanu. V. A. Krauklis atzīst, ka diemžēl šovasar nenotiks ne ģimnāzijas simtās jubilejas svinības, ne arī Vispasaules valcēniešu saiets. Tas bija iecerēts kā tikšanās reize valcēniešiem no visām pasaules malām. Pašvaldības vadītājam un kultūras dzīves organizatoriem nav pārliecības, ka jau augusta sākumā būs atvērtas starptautiskās robežas, tāpēc šajā situācijā nav vērts lieki tērēt budžeta līdzekļus un rīkot pasākumus nelielam cilvēku skaitam. Ja arī vasaras beigās valdība ļaus rīkot pasākumus līdz 200 cilvēkiem, tas nav iemesls to rīkošanā, jo iecerēts, ka pasākumus varētu apmeklēt liels dalībnieku skaits – mērojams tūkstošos. Plānots, ka gan ģimnāzijas jubileja, gan arī Vispasaules valcēniešu saiets varētu notikt nākamgad.

“Kas attiecas uz ģimnāzijas jubileju, pagaidām strikts lēmums vēl nav pieņemts. Taču arī 101. gads ir smuks skaitlis, tāpēc to arī var svinēt,” spriež V. A. Krauklis. 

Tikšanās reizē pašvaldības darbinieki sprieduši, ka maija beigās kultūras namā notiks koncerts, kuru varēs apmeklēt līdz 25 cilvēkiem. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka 7. maijā Ministru kabinets pagarināja ārkārtējo situāciju līdz 9. jūnijam, vienlaikus pieņemot lēmumu par pakāpenisku atsevišķu ierobežojumu atcelšanu vai samazināšanu. Ja iespējams nodrošināt savstarpējo divu metru distanci un pārējos epidemiologu noteiktos drošības noteikumus, ir atļauta pulcēšanās iekštelpās un ārtelpās līdz 25 cilvēkiem organizētos publiskos un privātos pasākumos. Ievērojot šo noteikumu, novada dome plāno noorganizēt kādu koncertu. Pilsētas kultūras nama direktora vietniece Līga Pandalone stāsta, ka piektdien, 29. maijā, pulksten 19 kultūras namā viesosies modernā folka duets “Pastakaste” ar koncertu “Zem viena jumta”. Biļešu iepriekšpārdošana – kultūras namā. Biļešu skaits – ierobežots.    

V. A. Krauklis norāda, ka vienīgais pasākums, kas varētu notikt, būs Dabas koncertzāle “Par sēņotni” 24. jūlijā Valkas pagasta “Bekās”. Tā norises vieta ir meža teritorijā, kur iespējams ievērot distancēšanos. To plānots filmēt un raidīt tiešsaistē uz vairākām valstīm vairākās valodās.

Novados