Sporta klases, kā jauna iespēja Valkas skolai. Plāno organizēt "Ģimeņu optimistu"

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā nākamajā mācību gadā darbu uzsāks specializētā sporta klase, kurā uzņems jaunus cilvēkus, kam ikdienā ir lielāka interese par sporta nodarbībām nekā pārējiem skolas audzēkņiem.

Šajā klasē nebūs specializācijas uz kādu vienu sporta veidu, bet plānots orientēties uz mūsu novadā populārākiem komandu sporta veidiem. “Pieļauju, ka basketbolā būs vairāk dalībnieku nekā citos sporta veidos, taču sava tiesa tiks arī volejbola, futbola, florbola, šaušanas, badmintona un, protams, vieglatlētikas piekritējiem. Novārtā nepaliks arī karsējmeiteņu aktivitātes.

Paredzēts, ka katru dienu divas stundas skolēni veltīs sportam, no kurām viena stunda atvēlēta konkrētajam sporta veidam, bet otra – vispārējai fiziskajai sagatavotībai un fiziskās formas uzlabošanai,” komentē Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krau­klis. Viņš piebilst, ka šī programma nebūt nav virzīta profesionālo sportistu sagatavošanai. VEF Basketbola akadēmijas darba turpināšanai paredzēts veidot divas grupas. Spēcīgākā spēlēs LBL 2. līgā, bet otra – labā amatieru līmenī. Klasē gaidīti gan puiši, gan meitenes, kuri vēlas uzlabot savu ķermeni un fizisko formu. Ja radīsies pietiekami daudz interesentu, tad klubi meklēs veidus, kā to īstenot saistībā ar mūsu treneriem. 

Valkas ģimnāzijā būs papildu fiziskās sagatavotības treneris, fizioterapeits, bet ar konkrētajiem sporta veidiem darbosies mūsu treneri.
V. A. Krauklis, jautāts, par šīs programmas rašanos un attīstību, atbild, ka tas ir likumsakarīgs un dabisks rezultāts diskusijām, kas saistītas ar sporta internāta veidošanu. “Jau sākotnēji paudām, ka šis internāts nav veidojams tikai un vienīgi basketbolam, ar laiku raudzīsimies arī uz citiem sporta veidiem. Nu tas pamazām īstenojas. Šī nav jauna ideja, vien skola saprata, ka tā ir jauna iespēja,” komentē V. A. Krauklis. Viņš uzskata, ka arī pārējās mācības ir nozīmīgas, lai sporta klases audzēkņi skolu beigtu cienījamā līmenī, kad varēs izvēlēties arī ceļa turpinājumu sev interesējošā nozarē. Mācību laikā šajā klasē audzēkņiem būs iespēja nodarboties ar savu sirdslietu, tas ir, tīkamāko sporta veidu, kas organiski saistāms ar mācību darbu.

Sportam pašlaik nav vieglākais periods. “Kad “Optimista” trasē beigsies meža darbi, esam plānojuši organizēt “Ģimeņu optimista” pasākumu, lai veicinātu sportiskās aktivitātes tieši ģimenēs. Tā nebūs klasiskā sacensību forma – pati ģimene fotogrāfiski fiksēs savu skriešanu viņiem ērtā laikā un bildes iesūtīs pasākuma organizētājiem. Nozīmīgākais ir nepazaudēt dzīvesveida sportisko pusi,” stāsta novada domes priekšsēdētājs. Viņš domā, ka tas radīs papildu motivāciju skriešanai. Protams, jaunākajiem dalībniekiem uzdevums ir iesaistīt savus vecākus, lai noslēgumā iegūtu kāroto dāvanu – kliņģeri.

Treniņi, ievērojot visus drošības noteikumus, notiek daudzos sporta veidos. Daļa VEF basketbola akadēmijas audzēkņu turpina treniņus, dzīvojot pa vienam katrā istabiņā. Joprojām gaidīti jauni audzēkņi, tostarp arī meitenes.

Novados