Strauji pasliktinoties “Covid-19” situācijai, pieņem stingrākus ierobežojumus 1

Latvijā strauji palielinās ar «Covid-19» inficēto personu skaits. Vēl pirms mēneša varējām lasīt, ka diennakts laikā saslimšana konstatēta vien dažiem cilvēkiem, bet pēdējā nedēļā ik dienu tās ir no 60 līdz pat 137 personām. Lai apturētu straujo «Covid-19» izplatības pieaugumu, piektdien, 9. oktobrī, valdība lēma par stingrākiem ierobežojumiem, kas satricināja tūkstošiem aktīvu iedzīvotāju.

Veselības ministrija ziņo, ka šobrīd epidemioloģiskā izmeklēšana liecina, ka inficēšanās pārsvarā notiek darba un interešu izglītības kolektīvos, sporta komandās un ģimenēs. Cilvēki neievēro piesardzības pasākumus – dodas uz darbu ar slimības pazīmēm, aktīvi apmeklē sabiedriskas vietas un pasākumus. Tāpēc, piemēram, vietās, kur nav iespējams ievērot divu metru distanci, ir rekomendēts lietot sejas maskas, sabiedriskajā transportā tās ir obligātas.

Piektdienas vakarā valdība ar speciālu lēmumu atcēla brīvdienās plānoto «Rimi» Rīgas maratonu. Šis lēmums sacēla vētru interneta vidē, jo līdz ar maratona atcelšanu tika pieņemts arī punkts, kas ietekmē virkni citu sporta pasākumu rīkotāju. Nedēļas nogalē tika atcelts arī «Latvijas valsts mežu» kalnu riteņbraukšanas maratons, kurā piedalās arī virkne Smiltenes novada un Valkas novada riteņbraucēju. Piektdien par atceltiem vai pārceltiem pasākumiem ziņoja arī vairākas pašvaldības, tostarp Smiltenes novada dome. Ņemot vērā Ministru kabineta aktuālo informāciju, sestdien Smiltenē nenotika plānotais «Jerusalema» dejas izaicinājums, savukārt pārcelts uz nezināmu laiku ir grupas «Ceļojums» desmit gadu jubilejas pasākums Smiltenes novada Kultūras centrā. Vēl lemj par rudens gadatirgu pilsētā. 

Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Marita Mūze pirmdien pēcpusdienā laikrakstam norādīja, ka pašvaldība rūpīgi seko līdzi visiem pieņemtajiem lēmumiem un rekomendācijām un attiecīgi rīkojas. Šobrīd pašvaldībā un tās iestādēs darbs, tostarp bērnudārzos un skolās, notiek klātienē, ievērojot epidemioloģiskās un sanitārās prasības. Jāatzīmē, ka šoruden Smiltenes novadā konstatēti divi jauni saslimšanas gadījumi ar «Covid-19».

Svarīgi saprast, ka, pasliktinoties situācijai valstī, noteiktie ierobežojumi var tikt pārskatīti un mainīti. Atgādinām, ka katru piektdienu Slimību profilakses un kontroles centrs publicē jaunākos datus par 14 dienu kumulatīvo rādītāju. Šobrīd Latvijā tas ir 40,4 uz 100 000 iedzīvotājiem. Līdz pat šai piektdienai, atgriežoties no Somijas, Norvēģijas, Kipras un Vatikāna, kur saslimstības rādītāji ir līdzvērtīgi Latvijai, pašizolācija nav jāievēro.

UZZIŅAI

No 7. oktobra: obligāta sejas masku lietošana sabiedriskajā transportā.

No 10. oktobra līdz 31. decembrim valstī noteikti šādi ierobežojumi:

  • pasākumos iekštelpās vienlaikus pulcēties drīkstēs 500 cilvēki (līdz šim – 1000);
  • iekštelpās drīkstēs notikt tikai tādi pasākumi, kuros būs fiksētas, personalizētas sēdvietas;
  • pasākumos ārtelpās nedrīkstēs būt vairāk par 1000 cilvēkiem (līdz šim – 3000);
  • pasākumi ārtelpās virs 300 cilvēkiem, kuros notiek personu pārvietošanās (piemēram, nūjošana, skriešana, tajā skaitā maratoni), netiek organizēti;
  • pieaugušo neformālās izglītības grupās drīkstēs būt 30 cilvēki vienā grupā (līdz šim 50);
  • sporta treniņos nedrīkstēs piedalīties personas, kuras to neorganizē vai pašas treniņā nepiedalās;
  • sporta pasākumi bērniem (līdz 18 gadiem), piemēram, sacensības, drīkstēs notikt bez skatītājiem.


No 12. oktobra:visām Latvijas Republikā ieceļojošām personām obligāti būs jāaizpilda elektroniskā anketa tīmekļvietnē Covidpass.lv. Apliecinājuma aizpildīšana ir obligāta visiem ieceļotājiem, un tas ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas. Pēc apliecinājuma anketas aizpildīšanas ieceļotājs saņems personificētu QR kodu, kas apliecinās datu iesniegšanu. Kods ir nepieciešams, lai pārvadātāji, Veselības inspekcija, Valsts policija, pašvaldības policija un robežsargi varētu pārliecināties par noteikto ierobežojumu ievērošanu.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Ar covidpass ir pārkāpti daudzi likumi. Un tikai stulbeņzemē tic it visam. Pirmkārt par šo lapu bija jāizsūta vēstuli no Valsts, tādā veidā, lai 100% droši zināt, ka tas nav feiks. Avīze mūsdienās neskaitās 100% drošs ziņu avots.
Otrkārt, nav tāda likuma lai katram būtu viedtalŗunis.
Treškārt, nav tāda likuma lai katram būtu saprašana lietot internetu.
No šī izrietot, nerodas nekāda dro;suma sajūta par saviem datiem, un ja sodīs, var droši iet tiesā, un lai Valsts zaudē un samaksā kādus 10000-50000 eur par kaitējumu.

Grib kautko Valsts? Lai robežsargi arī stāv robežā. Izdod lapiņas un savāc. Kā pavasarī. Ko viņi dara valstij, atsēž un saņem algu, lai iet saldēt degunus.

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.13 22:40

Novados