Strenčos atklāj āra trenažieru laukumu

No ceturtdienas, 10.decembra, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk-Slimnīca) parka teritorijā Slimnīcas pacientiem, darbiniekiem un teritorijas apmeklētājiem pieejams multifunkcionāls ārā trenažieru laukums.

Jaunizveidotā sporta infrastruktūra ir nozīmīgs atbalsts Slimnīcas rehabilitācijas procesam, piedāvājot pacientiem iespēju aktīvi darboties svaigā gaisā. Laukums ir brīvi pieejams ikvienam, kas vēlās aktīvi pavadīt savu brīvo laiku.

Slimnīcas fizioterapeite Nadežda Mieze norāda: “Fiziskas aktivitātes ir nozīmīga daļa no rehabilitācijas procesa tieši cilvēkiem ar psihiska rakstura saslimšanām. Liels prieks, ka Slimnīcas speciālistiem būs iespēja dažādot rehabilitācijas procesu un pacientiem piedāvāt vairāk aktivitātes svaigā gaisā ar atbilstošu, drošu un sertificētu aprīkojumu.”

Āra trenažieru laukums izvietots universālā sporta laukuma pieguļošajā teritorijā, efektīvi izmantojot jau iekoptu teritoriju un piešķirot tai jaunu vērtību un izmantojamības mērķi. Laukumā pieejami 14 dažādas funkcionalitātes āra trenažieri, ko iespējams izmantot gan profesionāli, gan arī iesācēju līmenī. Trenažieru dažādība nodrošina sabalansētu dažādu ķermeņa daļu un muskulatūras grupu attīstību, t.i. laukumā izvietotie trenažieri stiprina un attīsta tādas ķermeņa daļas kā gurnu, sēžas, kāju augšstilbu, apakšstilbu, krūšu, plecu, muguras un roku muskulatūru, vienlaikus stiprina sirds un asinsvadu sistēmu. Laukuma pamatne ir veidota no īpaši amortizējoša gumijas mulčas seguma, kas nodrošina papildus drošību visā laukuma perimetrā.  Laukums tapis sadarbībā ar SIA “GoPlay”.

Esot praktiskiem, apzinīgiem un atvērtiem, āra trenažieru izmantošana Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas pacientiem tiks organizēta lielākoties darba dienās – dienas pirmajā pusē vai agrā pēcpusdienā, savukārt  iedzīvotājiem iespēja piekļūt laukumam būs darba dienu pēcpusdienās, vakaros un brīvdienās. Āra trenažieru laukumā tiek nodrošināta videonovērošana.

Novados