Strenčos atver jaunu rotaļu laukumu

Strenču bērni var būt laimīgi – pilsētā, laukumā pie vidusskolas ēkas, ir atvērts jauns publisks rotaļu laukums. Apmeklētāju netrūkst. 

Rotaļu laukuma konstrukcijas lielākoties ir paredzētas pirmsskolas vecuma mazuļiem, taču ir, ko darīt, arī jaunākā skolas vecuma bērniem.

Strenču novada pirmsskolas izglītības iestādes “Minkāns” vadītāja Sandra Muižniece uz jaunajām atrakcijām aizvedusi savus mazbērnus un ievērojusi, ka viņiem no piedāvātā klāsta visvairāk patīk trošu ceļš un tīklu piramīda, pa kuru var kāpelēt.

Jauno rotaļu laukumu Sandra Muižniece vērtē atzinīgi un jau noskatījusi kā labu vietu, uz kurieni vest bērnudārza audzēkņus. Tālu viņiem nebūs jāiet – “Minkāns” atrodas ielas otrā pusē. 

“Pieaugušajam visu laiku jābūt klāt pie mazākajiem bērniem,” to citiem vecākiem un vecvecākiem par rotaļu laukuma apmeklējumu piekodina Sandra  Muižniece.

Pie rotaļlaukuma ir arī izvietots informatīvs paziņojums par piesardzības pasākumiem, kas obligāti jāievēro, apmeklējot rotaļlaukumu, un aicinājums iedzīvotājiem būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos piesardzības pasākumus “Covid-19” izplatības ierobežošanai.
“Katram pašam sevi jāsargā,” atgādina Strenču novada domes Plānošanas un attīstības nodaļas speciāliste Madara Ribozola. Viņa priecājas, ka tagad Strenčos bērniem ir plašāks piedāvājums rotaļām. Rotaļājoties bērni attīsta daudz svarīgu iemaņu savā attīstībā – spēku, veiklību, līdzsvara izjūtu, acu un roku koordināciju, ritma izjūtu un tamlīdzīgi.

Jau rakstījām, ka jauno rotaļu konstrukciju uzstādīšana Strenču pilsētā ir Strenču novada domes projekts, kas ieguvis Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālu atbalstu.

Būvniecības darbus veica uzņēmums SIA “KsilBaltic” atbilstoši SIA “Ceļu komforts” izstrādātajam būvprojektam.

Jaunās rotaļu konstrukcijas papildinājušas pie skolas jau esošo brīvā laika aktivitāšu infrastruktūru. Pašvaldība izvēlējās šo teritoriju tāpēc, ka tā ir sakopta, droša (uzstādītas video novērošanas kameras), brīvi pieejama un tajā iespējams nodarboties ar dažādām sporta aktivitātēm visiem ģimenes locekļiem vienlaicīgi.

UZZIŅAI

Strenču rotaļu laukums
Šūpoles uz atsperes (vienvietīgas)
Šūpoles uz atsperes (divvietīgas)
Šūpoles – balansieris
Šūpoles uz metāla statnēm (divvietīgas)
Tīklu piramīda
Karuselis ar sēdvietām
Komplekss vingrošanai
Trošu ceļš
Bērnu rotaļu komplekss – vagoniņš

Novados