Strenčos uzstādīs āra trenažierus

Ja  projektēšana norisināsies raiti, tad, iespējams, jau šoruden Strenčos, vidusskolas sporta laukumā, tiks uzstādīti pieci publiski pieejami āra trenažieri.

Teritorijā starp skolas hokeja laukumu un pludmales volejbola laukumiem novietos airēšanas un nūjošanas trenažierus, vēdera preses soliņu, trenažieri “Gaisa gājējs” kāju, gurnu un sēžas muskuļu attīstīšanai un stiprināšanai, un kombinēto trenažieri spiešanai no krūtīm sēdus un vilkšanai no augšas. 

Pilsētā tas būs jaunums, un ne tikai Strenčos. “Āra trenažieru nav visā novadā,” teic Madara Ribozola, Strenču novada domes Plānošanas un attīstības nodaļas tūrisma speciāliste – starptautisko projektu vadītāja.

Trenažieri būs piemēroti dažāda vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēkiem, tādējādi nodrošinot aktīvu atpūtu visām paaudzēm, un sniegs iespēju trenēt dažādas muskuļu grupas.

Projektu par āra trenažieru uzstādīšanu sagatavoja Strenču novada pašvaldība, lai veicinātu fiziskās aktivitātes iedzīvotāju vidū un dažādotu brīvdabas sporta aktivitāšu infrastruktūru Strenčos. Projekts ieguvis atbalstu  biedrības “Lauku partnerība “Ziemeļgauja”” izsludinātajā projektu pieteikumu konkursā un LEADER programmā un saņems  Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējumu.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2021. gada jūnijam, taču Madara Ribozola cer, ka  reāli trenažierus varētu uzstādīt jau šoruden. Viņa piebilst, – tas būs atkarīgs no tā, cik ilgu laiku aizņems topogrāfija un trenažieru laukuma projektēšana. 

Projekta kopējais finansējums ir 4846,05 eiro. No šās summas ELFLA līdzfinansējums ir  4361,44  eiro, bet Strenču novada pašvaldības  līdzfinansējums – 484,61 eiro

Novados