Strenčos – vairāk WiFi punktu

Strenčos 12 publiskās vietās būs pieejams bezmaksas WiFi (bezvadu internets). JaunosWiFi punktus plānots izveidot tuvāko trīs mēnešu laikā.

Strenču novada domei ir piešķirta Eiropas Komisijas dotācija 15 000 eiro apmērā, lai realizētu WiFi4EU iniciatīvu Strenču novadā.
Šī iniciatīva veicina pilsoņu brīvu piekļuvi WiFi savienojumam publiskās telpās, tostarp parkos, laukumos, sabiedriskās ēkās, bibliotēkās, veselības centros un muzejos pašvaldībās visā Eiropā.

Iniciatīva WiFi4EU sniedza pašvaldībām iespēju pieteikties uz taloniem, kuru vērtība ir 15 tūkstoši eiro, lai uzstādītu WiFi aprīkojumu pašvaldības sabiedriskajās telpās un nodrošinātu iedzīvotājiem  augstas kvalitātes interneta pieejamību.

Strenčos tiks izveidoti 12 WiFi bezvadu publiskās pieejas interneta piekļuves punkti: pilsētas centra parkā, novada kultūras centrā, pilsētas bibliotēkas telpās, stāvlaukumā pie pasta, pirmsskolas izglītības iestādes “Minkāns” telpās, mūzikas skolas telpās, pie novada vidusskolas, volejbola laukuma un rotaļlaukuma, pie novada tūrisma informācijas centra, pie  pilsētas autoostas, pie Strenču tirgus laukuma, stāvlaukuma un Strenču novada domes telpās, informē pašvaldība.

Iepirkuma rezultātā par darbu veikšanu ir noslēgts līgums ar uzņēmumu SIA “Last IT”. 

“Kad darbi tiks pabeigti, Strenčos būs vairāk vietu, kur uz ielas iespējams piekļūt WiFi interneta savienojumam, bet iestādēs, kur WiFi jau ir, piemēram, bibliotēkā, tiks uzlabota šā pakalpojuma kvalitāte,” teic Madara Ribozola, Strenču novada domes tūrisma speciāliste, starptautisko projektu vadītāja. Viņa arī piebilst, ka Eiropas Komisijas dotācija Strenču novadā izmantota tikai Strenčos ir tāpēc, ka projektā bija paredzēts nodrošināt konkrētu interneta ātrumu, kas Sedā, Jērcēnos un Plāņos nav iespējams.

WiFi interneta savienojumu veido, parastajam interneta vadam pieslēdzot bezvadu bāzes staciju jeb rūteri, kas interneta signālu tālāk pārraida pa gaisu. Tādējādi lietotājam tiek dota iespēja datoru pārvietot no vienas vietas uz otru, nepazaudējot interneta savienojumu. WiFi interneta signāla stiprums ir atkarīgs no rūtera rādītājiem un apkārt esošo sienu biezuma un materiāla.

Novados