Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču pilsētas centra parks iegūs jaunu izskatu

Šogad tas vēl nenotiks, bet nākamgad Strenču pilsētas centra parks iegūs jaunu izskatu.

Ziemeļvidzemes reģionālā lauksaimniecības pārvalde apstiprinājusi Strenču novada pašvaldības iesniegto projektu “Strenču pilsētas parka teritorijas labiekārtošana, 1. kārta”, tas nozīmē, ka projekta īstenošanai tiks piešķirts Eiropas Savienības līdzfinansējums.

Centra parks ir viena no Strenču vizītkartēm, jo atrodas tranzītielas (Rīgas ielas) malā. Garāmbraucēji to nemaz nevar nepamanīt.

Pašvaldība nolēmusi parkam dot “jaunu elpu” un labiekārtot parka teritoriju. Projektā paredzēti   celiņi, soliņi, atkritumu urnas, neliels bruģēts laukums pasākumu norisei, karogu masti un interaktīvi mūzikas elementi bērniem,  plānotos jaunumus uzskaita Zaiga Auniņa, Strenču novada domes Plānošanas un attīstības nodaļas projektu vadītāja.

Sakārtojot vidi, pašvaldība vēlas padarīt Strenču centra parku par pievilcīgu vietu, kur iedzīvotājiem, tai skaitā ģimenēm ar bērniem, atpūsties un pavadīt brīvo laiku. Šādi arī tiek veicināta teritorijas atpazīstamība un stiprināta identitāte, kas atstāj pozitīvu ietekmi uz vietējo sabiedrību.

Pašreiz tiek gatavota dokumentācija būvniecības darbu iepirkumam. Iepirkumu pašvaldība varētu izsludināt rudenī, bet būvdarbi, visticamāk, sāktos nākamgad pavasarī, pieļauj Z. Auniņa.

Projektu paredzēts realizēt līdz 2020. gada septembrim.

Pašvaldības projektu  apstiprināšanai virzīja biedrība “Lauku partnerība Ziemeļgauja”.

Projekta attiecināmās izmaksas ir 29 985,22  eiro, 90 procentus no tām līdzfinansē Eiropas Savienība.

Novados