Tēbergu ģimeni Strenčos nelaimē neatstāj vienu

Jau rakstījām par labdarības koncertu “…ar gaismu sasildīt…”, uz ko 7. februārī Strenču novada Kultūras centrā aicināja biedrība “Kāre”, lai visi kopā palīdzētu ugunsgrēka nelaimē cietušajai Tēbergu ģimenei – diviem pieaugušajiem un diviem bērniem.

“Būšu godīgs,–  nebiju gaidījis tādu atsaucību,” “Ziemeļlatvijai” atzīst Rolands Tēbergs. Gan viņu, gan Rolanda dzīvesbiedri Solvitu koncerts ļoti saviļņojis un aizkustinājis, – gan priekšnesumi, gan uzklausītie sirsnīgie vārdi, gan ziedojumi, ar ko dalījušies Tēbergu ģimenei pat  nepazīstami cilvēki.

“Tas mums šobrīd ir liels atbalsts. Visa cilvēku saziedotā nauda aizies dzīvokļa remontam. Izdega viena istaba, bet nokvēpis ir viss dzīvoklis. Ir jāsāk viss no jauna,” teic Rolands Tēbergs.

Koncertā “...ar gaismu sasildīt...” uzstājās Strenču pūtēju orķestris, jauktais koris “Rītu puse”, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Tīne”, vokālā studija “Notiņas”, kamerkoris “Kaķi” no Valmieras, dziesminieks Mikus Frišvelds un Roberts Krūmiņš kopā ar Strenču mūzikas skolas pedagogu Jāni Jansonu. Īpašie viesi bija grupas “Framest” dalībnieki Rūta Dūduma -Ķirse un Jānis Ķirsis.  

Jaunajā darba vietā – Strenču novada Kultūras centrā – šis bija pirmais pasākums Inesei Karnātei, kura šo pašvaldības iestādi vada no šā gada 23. janvāra.

“Es vienmēr esmu par labdarību, tāpēc man ir patīkami  iesākt jaunu darbu ar šādu sirdi sildošu pasākumu. Kas gan varbūt patīkamāk, ja visi kopā darām labu darbu. Ar dziesmām un dejām sasildām sirdis, lai kopā palīdzētu ģimenei, kuru skārusi nelaime,” teic Inese Karnāte.

Arī pēc koncerta Tēbergu ģimene saņem palīdzības piedāvājumus. Solvita smaida, ka palīdzēt piesolījies pat pašu dēls, kurš cītīgi krājis Ziemassvētkos  un vārdadienā viņam uzdāvināto naudiņu mobilajam tālrunim, bet klausoties, ko vecāki stāsta par labdarības koncertu un tā mērķi, atnesis viņiem aploksni ar naudiņu un teicis, – “re, te arī no manis 25 eiro”. Tā ģimenei bijusi liecība par labdarības spēku.

Tēbergu ģimene teic, ka līdzcilvēku atbalsts brīdī, kad nonāc nelaimē, ļoti stiprina, un ir ļoti pateicīgi visiem, kuri palīdzējuši. “Mēs esam saņēmuši tik daudz mīlestības!” priecājas un pateicas Solvita Tēberga.

Ja kāds cilvēks vēl grib palīdzēt Tēbergu ģimenei,  tad viņam personīgi jāsazinās ar Solvitu vai Rolandu Tēbergiem.

Novados