Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiek dibināts kolektīvs jauniešiem; gaida dejot mīlošos

Pēc vairāku gadu ilgas pauzes, kopš beidza pastāvēt Tautas deju ansamblis “Ieviņa”,  Smiltenes pilsētā jauniešiem atkal ir iespēja dejot. 

Smiltenes pilsētas kultūras centrs un jaunā deju vadītāja Ieva Arnolde aicina jauniešus vecumā no 15  līdz 22 gadiem, kuriem ir mīļa deja, uz pirmo deju nodarbību. Tā notiks Smiltenes kultūras  centra lielajā zālē 5. septembrī pulksten 19. 

Dalīsies enerģijā un jaunās lietās

Ir tautas deju kolektīvi vairākās Smiltenes novada izglītības iestādēs, tāpat arī – vairāku pagastu tautas namos, taču Smiltenes pilsētas kultūras centrā  jauniešu deju kolektīvs līdz šim bija brīva niša.

Tagad kolektīvam ir vadītāja – smilteniete, bijusī Tautas deju ansambļa (TDA) “Ieviņa” dejotāja Ieva Arnolde, kuras skatuves pieredze  mērāma 25 gadu garumā, jo Ieva sāka dejot agrā bērnībā.  Šobrīd jaunās vadītājas galvenais mērķis ir sapulcināt dejot mīlošus jauniešus vecumā no 9. klases un tad jaunajā sezonā jau varētu sākt apgūt 2020. gadā gaidāmo Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku repertuāru ar mērķi tajos piedalīties. 

Taču pats galvenais, ko vēlas Ieva Arnolde, ir dot iespēju jauniešiem dejot – un ne tikai tautas dejas, bet mēģinājumos – arī mūsdienu jeb laikmetīgo deju, balles dejas un citus žanrus. “Man pašai patīk jaunas lietas. Esmu enerģiska, un ceru, ka ar savu enerģiju varēšu “aplipināt” arī jauniešus un aizraušu viņus ar deju. Nāciet!  Būs interesanti! Būs dažādība ne tikai mēģinājumos, bet arī dažādas aktivitātes ārpus tiem, piemēram, nometnes un meistarklases,” jauniešus uzrunā Ieva.  

Skaisti koncerti, enerģija un spēks,  meistarklases, dzīvesprieks, jaunas draudzības, interesanti mēģinājumi, jautri pasākumi, kas zin’, varbūt mīlestība, - tās ir tikai dažas no vērtībām un emocijām, ko jaunieši varētu piedzīvot Ievas Arnoldes vadītajā deju kolektīvā. 

Priekšzināšanas dejā nav obligātas, galvenā ir vēlme mācīties, jo ar darbu var sasniegt lielas lietas, uzsver deju vadītāja.

Novērtē Ievas Adāvičas iemācīto

Ieva zina, ko runā, jo pati ir izgājusi TDA “Ieviņa” mākslinieciskās vadītājas Ieva Adāvičas skolu.  “Mamma reiz teica, – nezinot, kas no manis būtu iznācis, ja es nebūtu caur Ievas Adāvičas rokām gājusi,” smaida Ieva Arnolde. TDA “Ieviņa” nodejotie gadi viņai iemācījuši lielu atbildības sajūtu, pašdisciplīnu, cieņu pret savu kolektīvu jeb citam pret citu, kārtības mīlestību. 

Ieva sevi raksturo kā lielu TDA “Ieviņa” patrioti, tāpēc pēc Smiltenes ģimnāzijas absolvēšanas iestājoties Rīgas Tehniskajā universitātē  nesāka dejot nevienā no galvaspilsētas Tautas deju ansambļiem. “Paliku uzticīga “Ieviņai”,” viņa atzīst.

Tagad Ieva ir trīs bērnu māmiņa, ar savu ģimeni dzīvo Smiltenē. Nesen viņai beidzās bērna kopšanas atvaļinājums, tāpēc Ieva piekrita uzņemties pilsētas kultūras centra piedāvājumu vadīt  arī jauniešu deju kolektīvu un jau pērn rudenī un ziemā mācījās pedagoģijas kursos un deju semināros.

“Ļoti labi, ka Smiltenes jauniešiem ir iespēja  atkal dejot latviešu skatuviskās dejas. Ievai novēlu veiksmi izturību un paklausīgus audzēkņus!” teic Smiltenes deju apriņķa virsvadītājs Reinis Rešetins, kurš Ievu Arnoldi zina jau no tā laika, kad abi dejoja TDA “Ieviņa”.

Aizvadītajā sezonā  Ieva Arnold  debitēja kā Smiltenes kultūras centra deju ritmikas studijas vadītāja, strādājot ar teju 80 pirmsskolas vecuma bērniem. Arī  jaunajā sezonā viņa to turpinās darīt un mācīs dejot arī 1. - 2. klases skolēniem.  Pirmā nodarbība bērniem vecumā no trijiem gadiem līdz 2. klasei notiks 5. septembrī (sīkāka informācija – Smiltenes kultūras centrā).

Novados