Tiesā pārsūdzēts pašvaldības lēmums aizliegt sestdien Valkā rīkot piketu 1

Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namā ir saņemta biedrības "Sabiedriskie Satversmes sargi" sūdzība par Valkas novada pašvaldības lēmumu aizliegt sestdien Valkā rīkot piketu, aģentūrai LETA apstiprināja tiesneša palīgs Jānis Sokolovskis.

Viņš norādīja, ka patlaban tiesa nav ierosinājusi lietu. Par to tiks lemts dienas gaitā, ņemot vērā to, ka šādas sūdzības tiek skatītas paātrinātā kārtībā.

Lai arī pašvaldība ir aizliegusi piketu, tā organizatori sociālajos tīklos izplata aicinājumu sestdien pulcēties un doties uz Valku.

Kā vēstīts, Valkas novada pašvaldība trešdien aizliedza biedrībai "Sabiedriskie Satversmes sargi" sestdien, 19.decembrī, no plkst.12 līdz 16 Valkā rīkot piketu pret Covid-19 ierobežojumiem.

Piketu pašvaldība aizliedza, jo tā organizatori Valkas novada domes Sapulču, gājienu un piketu komisijas locekļus nespēja pārliecināt, ka viņi spēs nodrošināt valdības noteiktos Covid-19 ierobežošanas pasākumus, kas paredz, ka ārkārtējā situācijā drīkst notikt organizētās sapulces, piketi un gājieni, bet uz tiem var pulcēties ne vairāk kā 25 cilvēki, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības - divu metru fizisku distanci un ievērojot organizatora noteiktās prasības.

Sapulču, gājienu un piketu komisija atsaucas uz likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" noteikto, ka pašvaldība ir tiesīga pieņemt lēmumu aizliegt pasākuma norisi, ja tiek konstatēts, ka tā rīkošana apdraudēs sabiedrības drošību. Šajā gadījumā arī sabiedrības veselība ir uzskatāma par sabiedrības drošību, skaidroja pašvaldībā.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Tas tikai apstiprina faktu, ka tas nav gadījuma pēc. Viņiem vajag ieviest nekārtības Valkā par katru cenu.
Valkas dome gan varēja lēmumu paziņot tikai šodien, lai nebūtu laika manevram.
Patreiz vienīgā iespēja ir fiziski slēgt promenādi, lai pašu izvēlētā adresē tas nebūtu iespējams.
Lai Liepājā rīko.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.18 12:57

Novados