Tikai rīt Valkā un Valgā būs atvērtas mājas kafejnīcas 1

Rīt, 8. augustā, Latvijas pilsētā Valkā un Igaunijas pilsētā Valgā notiks interesants pasākums – Valgas – Valkas kafejnīcu diena –, kas piedāvās ikvienam interesentam gastronomisku piedzīvojumu.

Šā ikgadējā pasākuma būtība ir nemainīga – cilvēki, kuriem patīk gatavot ēdienu un kuri ir atvērti jaunam izaicinājumam, savā privātmājā, uzņēmumā vai iestādē uz vienu dienu atver mājas kafejnīcu. Igaunijā mājas kafejnīcu dienas tiek rīkotas no 2007. gada, kad tās aizsāka Hījumā salas iedzīvotāji.

Rekordliels dalībnieku skaits

Šovasar Valgas –Valkas māju kafejnīcu dienā ir rekordliels skaits dalībnieku – pavisam 18 kafejnīcas: Valgā, Valkā, Jānikese vasarnīcu teritorijā un arī Valgas pagasta Harglā (aptuveni 30 kilometrus no Valgas Veru virzienā).

“Apmeklētājus šogad papildu garšīgām maltītēm gaidīs daudz aizraujošu aktivitāšu. Atkal būs lielveikala “Selver” spēle, lai noskaidrotu klientu mīļāko kafejnīcu. Kafejnīcu, par kuru nobalsos visvairāk apmeklētāju, gaidīs dāvanu karte 100 eiro vērtībā. Savukārt starp balsotājiem tiks izlozēta viena dāvanu karte 50 eiro vērtībā,” Facebook kontā Valga – Valka kohvikutepäev informē kafejnīcu dienas organizatori.

Arī šogad notiks Valgas sporta preču veikala “Maraton Sport” veloakcija. Tie, kuri, braucot ar velosipēdu, apmeklēs vismaz septiņas kafejnīcas un krās uzlīmītes (zīmogus), piedalīsies 30 eiro vērtas dāvanu kartes izlozē.

Ar Igaunijas uzņēmuma “Pakendikeskus” (“Iepakojumu centrs”) palīdzību kafejnīcām ir iespēja iegādāties vienreizlietojamos traukus. Vairs netiks izmantoti plastmasas salmiņi. Savukārt apmeklētāji pirmo reizi aicināti pirkt ēdienus un dzērienus līdzi atnestajos traukos (termokrūzēs un tamlīdzīgi). 

Lai ātrāk atrastu kafejnīcas, arī šogad būs gan kartes uz papīra, gan interaktīvā NaviCup karte, ko katrs ērti varēs lietot savā mobilajā ierīcē. Sīkāka informācija – Facebook kontā Valga – Valka kohvikutepäev, kur informācija ir arī latviešu valodā.

Ēdājus sola iepriecināt arī Valkā

Valgas – Valkas kafejnīcu dienā rīt Valkā apmeklētājus gaidīs trijās vietās: ziedu salonā “Ingra” Rīgas ielā 22 (“Ingras kafejnīcā”), privātmājā Semināra ielā 22 (mājas kafejnīcā “Casa Rosa maitsete seminar”) un Valkas novada bērnu un jauniešu centrā “Mice” Semināra ielā 27 (Zaļajā kafejnīcā).

Ar biedrības “Latvijas – Igaunijas institūts” direktores Mārītes Uibo palīdzību noskaidrojām, kas gaidāms “Ingras kafejnīcā” un “Casa Rosa maitsete seminar”. Par Zaļās kafejnīcas piedāvājumu “Mices” telpās sīkākas, publiski pieejamas informācijas nebija, vien afišā norādītais darba laiks – no pulksten 11 līdz 15.

Valkas ziedu salons “Ingra” rīt no pulksten 10 līdz 17 aicina kopā piedzīvot maģiskas pārvērtības visas dienas garumā, kad tas būs pārtapis par ziedu kafejnīcu. Klientiem tur piedāvās nobaudīt garšīgus un vasarīgus ēdienus, palīdzot noķert vasaras izskaņas burvīgo un nedaudz melanholisko garšu. Ēdienkartē būs dažādi salāti, uz atklātas uguns vārīta zupa, garšīgas un sātīgas karstmaizes, plānās pankūkas ar pildījumu, drumstalmaize un rupjmaizes kārtojums. No dzērieniem būs kafija, limonāde un  Ērģemē ražotais “Mūrbūdu sidrs”.  

Mājas kafejnīca “Casa Rosa maitsete seminar” rīt no pulksten 11 līdz 21 gaidīs apmeklētājus, piedāvājot viņiem baudīt garšīgu Vidusjūras maltīti. Ēdienkartē būs Vidusjūras reģiona ēdieni (no spāņu līdz grieķu virtuves gardumiem): tapas, uzkodas, deserti un kūciņas. 

“Casa rosa” pavārs Karls Pajusārs un mājas saimnieks Helve Tenisons aicina gardēžus, ģimenes ar draugiem, Valkas viesus izbaudīt Vidusjūras maltīti – radoši pasniegtu gardu ēdienu – mājas dārzā jaukā gaisotnē.

20200807-0727-poster-2020-valga-valka-ko

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Visi draudzīgi ejiet meklēt koronu. Lai atkal robežas ciet un bendža pa 1 eur. Lai var vizināties pa labi un pa kreisi. Ievērojot konspirāciju, pa Latviju ar LV numuru, pa Igauniju ar EST.

pirms 8 mēnešiem, 2020.08.07 18:26

Novados