Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiks atzīmēta Jērcēnu diena "Ne pūku, ne spalvu"

Jērcēnu diena "Ne pūku, ne spalvu" notiks 2018. gada 8. septembrī Jērcēnmuižā, Jērcēnu pagastā, kur  19. gs. otrajā pusē dzīvoja kaislīgais mednieks un ornitologs barons Adalberts fon Krīdeners. 

Viss sāksies plkst. 10.00, kad dalībnieki aicināti doties aptuveni 2 stundu garā dabas ekspedīcijā uz Sedas purvu pa barona Krīdenera medību takām, lai vērotu dzīvniekus un putnus, paši piedalītos bebru dambja jaukšanā, iepazītu dzīvnieku pēdas u.c.  Jērcēnmuižā un muižas parkā dažādu vecumu apmeklētājiem visas dienas garumā būs iespēja piedalīties  aktīvās nodarbēs –  šaušanā ar loku,  šaušanas sacensībās ar pneimatiskajiem ieročiem, pužļu likšanā, izzinošās spēlēs un radošās darbnīcās sadarbībā ar DAP dabas izglītības centru “Vecupītes”. 

Plkst. 13.00 Jērcēnmuižā varēs baudīt kopīgas pusdienas – uz ugunskura vārītu muižas zupu.

Plkst. 14.00 sāksies reģionālā gardēžu ceļa “Taste HansEATica” meistarklase “Krīdenera ķēķis” – medījumu gatavošana pēc senām receptēm šefpavāra Māra Jansona vadībā. Ēdiena gatavošanas laikā interesentiem būs iespēja uzzināt medījumu gatavošanas noslēpumus un mednieku stāstus. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja nogaršot meža pīļu zupu, grilētu stirnu un stirnas veltnīšus. Svētku dienā būs atvērts Mednieku nams, kurā būs iespēja aplūkot dzīvnieku izbāžņu un medību trofeju kolekciju, piedalīties putnu atpazīšanas konkursā. Pasākuma laikā varēs uzzināt vairāk par barona Adalberta fon Krīdenera dzīvi – laikā, kad viņš dzīvoja Jērcēnmuižā, un klausīties vēstures eksperta stāstījumā par medību tradīcijām Vidzemē un ar to saistīto kulinārijas vēsturi. Sagaidāmas arī citas aktivitātes un interesantas nodarbes.

Tiksimies Jērcēnmuižā 8. septembrī!

Novados