Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tīrīs Vidusezeru un atjaunos slūžas 2

Smiltenes novada dome ir noslēgusi līgumu ar SIA “8 CBR” par Vecā parka un Smiltenes Vidusezera hidrotehnisko būvju pārbūvi un ezera tīrīšanu. Tas būs viens no pēdējiem un vērienīgākajiem pārbūves un labiekārtošanas darbu etapiem Vecajā parkā.

Šie darbi tiks veikti gan projekta “Kopēja metodika ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu attīstībai Eiropas pašvaldībās”, gan 2016. gadā pašvaldības uzsākto Vecā parka rekonstrukcijas darbu ietvaros.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis uzsver, ka ar darbu uzsākšanu pašvaldība pietuvojas Vecā parka pārbūves noslēguma posmam: “Sadarbībā ar Eiropas Savienības partneriem veiksmīgi esam piesaistījuši finansējumu ezera attīrīšanai un sakārtošanai, un šo darbu uzsākšana ir faktiski viens no pēdējiem soļiem, lai pabeigtu Vecā parka pārbūves un sakārtošanas darbus līdz Smiltenes pilsētas 100 gadu jubilejai nākamgad.”

Smiltenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Kovala informē, ka projekta “Kopēja metodika ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu attīstībai Eiropas pašvaldībās” ietvaros tiks atjaunotas Vidusezera slūžas, tās aprīkojot ar automātisku aizvaru pacēlājmehānismu ūdens līmeņa kontrolēšanai Vidusezerā, kā arī tiks veikti ezera tīrīšanas – sanesumu, dūņu un piesārņojuma – un padziļināšanas darbi.

Vecā parka un Smiltenes Vidus­ezera hidrotehnisko būvju pārbūves un ezera tīrīšanas kopējās izmaksas ir 999 910,89 eiro ar PVN, no kurām 132 000 eiro ir projekta “Kopēja metodika ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānu attīstībai Eiropas pašvaldībās” (“LIFE ADAPTATE”) finansējums.

““LIFE ADAPTATE” ietvaros ir plānota ne tikai Vidusezera tīrīšana, hidrotehnisko būvju pārbūve, bet arī dažādi pasākumi, aktivitātes, lai veicinātu pielāgošanos klimata pārmaiņām. Projektā ir iesaistīti 11 partneri no visas Eiropas. Kopējās projekta izmaksas ir 3 214 997 eiro, Smiltenes pašvaldības projekta tiešās izmaksas – 291 461 eiro, no kurām programmas finansējums ir 185 234 eiro. Būvdarbu uzraudzību veiks SIA “RS Būvnieks”,” ziņo Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste.

Zināms, ka pārbūves darbu īstenošana plānota līdz 2020. gada vasarai.

Komentāri 2

Ērls

Intresanti, kā notiks tā tīrīšana? Vai vedīs prom sanesumus un dūņas, vai veidos kādu salu?

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.10 19:49

Ērls

Un ko darīs ar dūņām, kas ir savairojušās iepriekšējā kārtā tīrītos dīķīšos(viens ir redzems titulbildē)?

pirms 3 mēnešiem, 2019.07.10 19:51

Novados