TLMS "Smiltene" parāda senču tautastērpus

Kā mūsu senči ģērbās 18. gadsimtā? Lai to parādītu uzskatāmi, Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene” sadarbībā ar biedrību “Sabiedrība un attīstība” ir īstenojusi projektu “18. gadsimta Vidzemes tērpu komplekts kultūras izpratnei”.

Rezultātā ir tapuši divi vīriešu un divi sieviešu tērpi, kas raksturo ģērbšanās manieri 18. gadsimtā Vid­zemē. Tērpi ir paredzēti sabiedrības izglītošanai par pareizu tērpu komplektēšanu, informē Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Smiltene”  vadītāja Agnese Ice-Sudzane.
Tērpu komplektus uzglabās TLMS “Smiltene”, tos būs iespējams izmantot katram, kurš prezentēs Smiltenes novadu vai tam raksturīgo tautastērpu. To gan vēlams darīt vēlāk, jo šobrīd ir jārēķinās ar ierobežojumiem, kas Latvijā ir noteikti, lai mazinātu “Covid-19” izplatību.
Īstenojot projektu, ir izgatavoti divi vīriešu krekli, divi vīriešu baltie svārki, divas vīriešu īsās bikses, četri pāri sietavu (sieviešu kājautu jeb stilbu aptinamo), četri pāri autu, divi sieviešu krekli, divi brunči, pieci svītraini priekšauti (18. un 19. gadsimts), balti priekšauti  (18. un 19. gadsimts), divas ziedainās jostas, divas villaines, divas snātenes (villaines) un viens vainags.  

Tērpus darināja TLMS “Smiltene” rokdarbnieces un TLMS “Smiltene” sadarbības partneri, piebilst Agnese Ice-Sudzane.

Projekta kopējais finansējums ir 4938 eiro. No šās summas  3549,80 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai publiskais finansējums un  904,35 eiro – Smiltenes novada līdzfinansējums, kas iegūts projektu līdzfinansēšanas konkursā nevalstiskajām organizācijām.

Novados