Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpinās viedokļu apmaiņa par alus saukšanu Cimzes vārdā

“Vai Cimzes balvas, kuru saņem Valkas novada pedagogi, laureātam naudas balvas vietā tagad pasniegs Cimzes alus kastes?” neizpratnē jautā valcēniete Anita Čekanoviča.

Jau rakstījām, ka jūnijā vienā no bijušajām robežkontroles ēkām, kas pielāgota alus ražošanai, darbu uzsākusi mazā alus darītava “Võru õlletehas”, kurā dara jaunu alus šķirni “Cimze Kraft lager”. Alus nosaukšana izcilā novadnieka skolotāju skolotāja Jāņa Cimzes vārdā joprojām rada diskusijas vietējā sabiedrībā.

“Ziemeļlatvija” saņēma ilggadējās laikraksta lasītājas A. Čekanovičas telefona zvanu. Zvanītāja vēlējās izteikt viedokli par šo nosaukumu. Ironizējot, ka tagad novada dome labākajam skolotājam Cimzes balvu varēs izsniegt nevis naudas izteiksmē (konkursa komisijas izraudzītais balvas pretendents saņem 500 eiro – redakcijas piebilde), bet Cimzes alus kastēs. Valcēniete izrēķinājusi, ka par 500 eiro sanāktu gandrīz 18 kastes alus. Izlasot “Ziemeļlatvijas” žurnālista iedzīvotāju aptauju par to, vai alus jānosauc Cimzes vārdā, A. Čekanoviča sadusmojusies vēl vairāk. Viņa nesaprot, kā pilsētā esošās mācību iestādes, kas nes Cimzes vārdu, var pielīdzināt alkoholam.

“Vai tad mums nepietiek, ka Valkā visur reklamējam stiprā alkohola ražošanu? Cimzes alus nosaukuma autoram vislielākais nosodījums,” ir strikta pensionāre.

Novados