Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Uz Latvijas–Igaunijas robežas sāk ražot alu. Valkā darītajam alum dots izcilā novadnieka Cimzes vārds 4

Kopš jūnija Valkā, bijušajā robežkontroles punktā Rūjienas ielā, darbu uzsākusi jauna mazā alus darītava “Võru õlletehas”. 

Līdz šim jaunā ražotne vēl nebija skaļi reklamējusies, taču “Ziemeļlatvija” pamanīja, ka septembra beigās Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis novada Dzejas dienu pasākumā igauņu dzejniekam Contram un latviešu dzejniekam un tulkotājam Guntaram Godiņam uzdāvināja jauno Valkā ražoto alu puslitra tilpuma stikla pudelēs ar spilgtu etiķeti un nosaukumu “Cimze Kraft Lager”. Tas radīja interesi, tāpēc uz sarunu aicinājām mazās alus darītavas ražošanas vadītāju Aigaru Rogu. 

Jaunās ražotnes īpašnieks ir igauņu kompānija SIA “ET Invest”. Kompānija, investējot finanšu līdzekļus, vienu  no bijušā robežkontroles punkta ēkām pielāgojusi alus ražošanai un uzglabāšanai. SIA “ET Invest” nodarbojas arī ar alkoholisko un citu dzērienu mazumtirdzniecību vairākos specializētajos veikalos Latvijas pierobežā, tostarp Valkā, Rūjienas ielas bijušajā muitas punktā atvērtajā veikalā “Alko1000”.   

A. Roga stāsta, ka Valkā ražotais alus jau septembrī bija nopērkams veikalā “Alko1000”. Uz jautājumu, kāpēc jaunais alus nodēvēts Vidzemes skolotāju semināra direktora, latviešu tautasdziesmu apdarinātāja Jāņa Cimzes vārdā, nevis tam dots nosaukums, kas, piemēram, saistīts ar robežu, A. Roga skaidro, ka igauņi itin labi zina, kas ir Cimze.


Vairāk par jauno alus darītavu Valkā lasiet piektdienas, 11.oktobra, laikrakstā "Ziemeļlatvija". 

Komentāri 4

bezugunsnavdumu

VALKA - pilsēta kur sākas dzeršana.
Atliek sākt ražot lēto alkānu iecienīto vīnu un nosaukt to par Kraukļa.

pirms 8 mēnešiem, 2019.10.10 21:03

bezugunsnavdumu

Nekas. Drīz ražošu produktu par godu Krauklim. Tādu media sprādzienu es garām nelaidīšu. Jēga nav nopelnīt miljonu, miljoni man pelnās citur, bet ja noliekam vērtības, kāpēc apstāties pie sasniegtā?

ps. Cimzes ģimnāziju un arī ielu, droši var pārsaukt par Alus ģimnāziju.

pirms 8 mēnešiem, 2019.10.12 12:24

bezugunsnavdumu

Võru õlletehas loģiski kā reģistrēts Verū, un Valkai pigu. Tas ir pareizi. Igaunijā arī algas lielākas, a te vergi gan rukās par minimālo, gan vērtības ļaus zākāt. Igauņi ir pareizā ceļā.

Ja Krauklim dotu vaļu tas arī ar Mildu ļautu alu ražot. Brīvības garša.

pirms 8 mēnešiem, 2019.10.12 12:29

bezugunsnavdumu

Un pieder Võru õlletehas ne viss minētai firmai, bet trīm fiziskām personām.

pirms 8 mēnešiem, 2019.10.12 12:35

Novados