Vajag atstāt mazu intrigu! Valkas un Valgas kopīgā centra plāna vizualizācija 2

Valkas novada domes Attīstības un projektu daļas vadītāja Jana Putniņa jau  kopš 2015. gada strādā pie Valkas un Valgas pilsētu kopīgā centra izveides projekta. Šis pēdējos gados ir vērienīgākais Valkas un Valgas kopīgais projekts, kas pēc īstenošanas būtiski mainīs Latvijas un Igaunijas pierobežas tēlu un attīstības iespējas. 

J. Putniņa ir šī projekta vadītāja, tāpēc viņa līdz pašai sīkākajai niansei pārzina kopīgā centra plānojumu ar visām iecerēm. “Ziemeļlatvijai” lūdzot skaidrojumu par centra plāna vizualizāciju, J. Putniņa skaidro, ka “Ziemeļlatvijā” publicētie attēli nav rasējums, bet gan vizualizācija. Tas nozīmē, ka, aplūkojot šos attēlus, lielos vilcienos vajadzētu būt skaidram, kāds pēc būvdarbu pabeigšanas izskatīsies jaunais Valkas un Valgas centrs. Turklāt J. Putniņa uzskata, ka, lai būtu pārsteiguma moments, ir nepieciešams atstāt arī kādu intrigu. Projekta vadītāja apliecina, ka būvdarbi rit raiti. Tos veic igauņu būvkompānija “TREV-2 Grupp”. Lai pārrunātu būvdarbu gaitu, katru nedēļu notiek kopīgas sanāksmes, kurās tiek apspriesti dažādi jautājumi, tostarp iedzīvotāju rosināti. Būvdarbi jāpabeidz līdz 7. decembrim, bet J. Putniņa domā, ka tie tiks pabeigti ātrāk. 

Jau tagad redzams, ka Valkas pusē notiek apjomīgāki darbi. Līdz ar centra izbūvi tiek sakārtoti arī Rīgas, Raiņa un Latgales ielas posmi. Līdz ar to arī Valkas novada domes finansējums šajā kopīgajā projektā ir lielāks – 3,18 miljoni eiro. Valgas pašvaldība iegulda 2,12 miljonus eiro, savukārt trīs miljoni eiro ir Eiropas Savienības finansējums.

Komentāri 2

talavietis

Kopumā nesaprotams projekts un tā realizācija. Es domāju, ka veicot šādas izmaiņas nepieciešama sabiedrības aptauja, vēlmes un ieteikumis. Šobrīd izskatās, ka 3.kursa studenti Spānijā pa lēto uzprojektejuši, neiedziļinoties ne mūsu klimatā, ne iedzīvotāju vajadzībās. Pirmkārt, autoosta ir apšaubāma celtne šajā projektā, gan pēc sava izskata, plānojuma un pielietojuma. Tāpēc to pieņemt par konceptu nojumei galīgi nebija vērts. Otra liet Rīgas iela 5 pretim bistro un veikalam- vai tiešām tie abpus platie trotuāri bija tik ļoti nepieciešami, ja promenādē paredzēts gan gājēju tiltiņš pa taisno uz Selver laukumu, gan bruğēta gājēju iela, ja veikalam un bistro tiek atņemtas stāvvietas? Vai tā ir tā rūpe un nākšana pretī uzņēmējiem Valkā? Savukārt, tas laukums, kurš paredzēts klientiem tiks pārāk noslogots, jo ik darba dienu vairāki pasažieri to izmantoja, lai atstātu savu vieglo un dotos tālāk ar sabiedrisko transportu. Un visbeidzot - vai kāds ir iedziļinājies, cik auto stāvvietu ir Rīgas 3 un Rīgas 5 iekšpagalmos? Domāju, 12- 15 automašīnas var izvietot, ne vairāk, bet dzīvokļu tikai Rīgas 5 vien ir 24,tātad arī šie iedzīvotāji turēs savus auto stāvlaukumā mājas galā. Un vai vajadzēja nozāģēt simtgadīgos kokus ielas malā tikai tāpēc, ka svešzemju "zimulim" paticis tos tur neuzskatīt par uzmanības vērtiem Valkas ainavā? Pat lielai kļavai pat celmu neizfrēzēja, nerunājot par tā izraušanu, tātad, tā it nemaz netraucēja...

pirms 10 mēnešiem, 2020.06.12 10:36

veletajsv

Jā, autoosta tiešām, ne tur ir vajadzīga un nekādi neizdaiļo kopainu. Kārtēji reizi tiek atstāts grausts, kas vēlāk radīs neskaitāmas problēmas. Japabrīnās par projekta autoriem!

pirms 10 mēnešiem, 2020.06.12 18:40

Novados