Vakance Valkas novada pašvaldībā izraisījusi ļoti lielu interesi

Vēl līdz 30. oktobrim turpinās pieteikšanās Valkas novada domes izsludinātajam konkursam uz priekšsēdētāja sekretariāta sekretāra amatu. Pašvaldībā atzīst, ka pēdējā laikā ne uz vienu izsludināto vakanci nav pieteikušies tik daudz kandidātu.

Novada domes Personāla nodaļas vadītāja Līga Metuzāle informē, ka līdz vakardienai jau bija pieteikušies 11 sekretāra amata pretendenti. Pašvaldības speciāliste lielo interesi par šo pašvaldības vakanci saista ar, iespējams, sabiedrībā joprojām valdošajiem stereotipiem par sekretāres darbu, kā arī iespēju strādāt pašvaldībā. Tas joprojām skaitās prestiži. Turklāt šis laiks, kuru ietekmējusi “Covid-19” pandēmija, darba tirgū novērojams visnotaļ saspringts. Konkursam pieteikušies pretendenti, kuri dzīvo gan novada teritorijā, gan apkārtējos novados; ir gan gados jauni, gan vairs ne tik jauni, kā arī ar konkurētspējīgu augstāko izglītību. L. Metuzāle skaidro, ka konkursa komisija uz darba interviju aicinās pilnīgi visus pretendentus, jo pašlaik nav iemesla nevienam pretendentam sūtīt atteikumu par neatbilstību konkursa nolikumam. L. Metuzāle norāda, ka, lai pieteiktos uz šo amatu, netiek prasīta augstākā izglītība. 

Vēl viens no iemesliem, kāpēc visi pretendenti tiks uzklausīti, – pašvaldība uzskata, ka ir jāapzina visi iespējamie kandidāti, īpaši, kas dzīvo novada teritorijā, lai vajadzības gadījumā viņiem varētu piedāvāt kādu citu atbilstošu darbu, ja tas būs nepieciešams. L. Metuzāle kā labu piemēru min vasaras beigās rīkoto konkursu uz priekšsēdētāja sekretariāta plašsaziņas līdzekļu speciālista amatu. Viena no konkursa pretendentēm bija arī Laine Tīdena, kurai tika piedāvāts galvenās bibliotekāres amats novada Centrālajā bibliotēkā Valkā.

Novados