Valcēnieši spēlēs festivālā "Krievu klasika Latvijā" Rīgā

No 30. marta līdz 6. aprīlim, Rīgā, notiks 22. starptautiskais teātru festivāls “Krievu klasika Latvijā”. Uz šo festivālu ielūgts arī Valkas pilsētas teātris ar Antona Čehova vodeviļu “Jubileja”.

Valcēnieši savu iestudējumu Rīgā izrādīs Rīgas Ebreju kopienas nama zālē (Skolas ielā 6), 30. martā plkst.19.00. 22. starptautiskajā teātru festivālā “Krievu klasika Latvijā” piedalīsies teātri no Igaunijas, Latvijas un Krievijas.

Festivālā izrādes vērtēs starptautiska teātra kritiķu žūrija. Paredzēts arī diskusiju klubs ar režisoriem.

Antons Čehovs (1860-1904) - rakstnieks un ārsts, vodeviļu “Jubileja” uzrakstīja 1891. gada decembrī, trīsdesmit viena gadu vecumā.

Tas ir stāsta “Nevarīga būtne” pārstrādājums, ko ar diezgan lieliem labojumiem 1892. gadā autors ievietoja savā lugu krājumā.

Valkas pilsētas teātrī šis ir piektais Antona Čehova darba iestudējums, šoreiz vodeviļa vienā cēlienā ar groteskas elementiem par haosu, ko ap sevi, paši to negribēdami, rada cilvēki, kuri, nepareizā vietā un laikā kļūdoties, ar ironiju runā par nopietno un bez smaida – par smieklīgo, radot jautrību, asprātību un negaidītus notikumu pavērsienus.

A. Čehovs tāpēc ir ģeniāls, ka viņš vodeviļas centrā ieliek notikumu. Galvenais nav kaut kāds sižetiņš, bet tas, kas notiek starp cilvēkiem, ir tik nesamelots, godīgs un guļ paša Čehova pārdzīvojumos. Viņam nav mazu vai lielu cilvēku. Viņam ir interesanti cilvēki ar savu patību, kas ir vērtība.

Tieši ar to viņš ir atšķirīgs, ka ārkārtīgi mīl savus dīvainos, visādos, pavisam ne varonīgos vai pilnvērtīgos, varoņus. Viņā ir tā mīlestība pret to, kā ir, nevis pret to, kā vajadzētu būt vai ir pareizi. Tas ir Čehova fenomens.

Iestudējuma režisors un scenogrāfs – Aivars Ikšelis. Režisora palīdze Evgenija Kozlova.

Lomās: Jurijs Mencis, Gunita Gendrjuka, Vilis Daņilovs un Daiga Putniņa

Uz festivālu Rīgā Valkas pilsētas teātra kolektīvs dosies 7 cilvēku sastāvā.


Novados