Valcēnietes iesaistās Vislatvijas dzīvnieku tiesību aizstāvības akcijā “Lapsu tūre”

Vakar redakcijā viesojās biedrības “Dzīvnieku brīvība” rīkotās akcijas “Lapsu tūre” dalībnieces jeb “lapsu sargi” valcēnietes Laura Kalniņa un Vita Cielava. Viņas ir vienas no daudzajiem akcijas dalībniekiem, kuri cenšas pievērts vietējās sabiedrības un lēmējvaras uzmanību dzīvnieku ciešanām zvēraudzētavās, kā arī panākt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā.

Vietējie “lapsu sargi” skaidro, ka “Lapsu tūre” ir sabiedriska fotoakcija kažokādu industrijā izmantoto dzīvnieku aizstāvībai. Tās pamatā ir stāsts par četriem lapsēniem – Zuzi, Miķeli, Rūdi un Rudi. Tie plīša veidolā brīvprātīgo dalībnieku jeb “lapsu sargu” rokās apceļo Kurzemi, Latgali, Vidzemi, Zemgali un Sēliju, ar bildēm un video parādot, ka visa Latvija iestājas par kažokzvēru audzēšanas aizliegumu. Tāda ir arī Lauras un Vitas stingra pārliecība un nostāja. Viņas sarunā atzīst, ka ne vienmēr radi un draugi saprot viņu nostāju un piedalīšanos “Lapsu tūrē”, bet tas neesot šķērslis drosmīgi paust savu attieksmi. Pirmais solis ir sperts, “Lapsu tūres” simbols – plīša lapsēns Miķelītis – ir pabijis Valkā, dienu iepriekš – Ērģemē, bet pēc tam dosies uz Vijciemu. Vita atklāj, ka pirms vairākiem gadiem sev tīkojusi mēteli ar lapsādas apkakli, bet, par laimi, savu ieceri nav īstenojusi. Viņa nesaprot, kā cilvēki, kuri sēž zirgam mugurā vai dodas pastaigā ar suni, spēj valkāt kažokādas. Viņas izpratnē tas būtu tas pats, kas savam mājas mīlulim – sunim – noģērēt ādu. 

Dati liecina, ka zvēraudzētavās Latvijā 1. jūlijā bija reģistrēti ap 580 tūkstošiem dzīvnieku, galvenokārt, ūdeles. Zvēraudzēšana jau ir aizliegta 15 Eiropas valstīs. Biedrība “Dzīvnieku brīvība” uzskata, ka arī Latvijā pienācis laiks pielikt punktu cietsirdībai pret dzīvniekiem.

Novados