Valkā aizņemsies naudu pirmsskolas izglītības iestādei 4

Valkas novada pašvaldība aizņemsies no Valsts kases 117 878 eiro Valkas pirmsskolas izglītības iestādes telpu atjaunošanai un tehnoloģisko atvērumu (ventilācijas sistēmas) izbūvei Ausekļa ielā 44 – ēkā, kur pirms reorganizācijas uzsākšanas atradās bērnudārzs “Pasaciņa”.

Tādu lēmumu pieņēmuši Valkas novada deputāti domes sēdē 30. jūlijā.

Pašvaldības lēmumā norādīts, ka novada dome aizņēmumu atmaksās 30 gadu laikā ar atlikto maksājumu trīs gadi, maksājot Valsts kases noteikto aktuālo mainīgo viena gada procentu likmi par aizņēmuma lietošanu.

Valkas novada dome skaidro, ka pirmsskolas izglītības iestādē Ausekļa ielā 44 pavisam 11 grupās ir 229 bērni, bet jaunajā mācību gadā rindā uz vietu bērnudārzā ir 56 bērni. Pārtikas un veterinārā dienesta pārbaudēs vairākkārt ir izteikti aizrādījumi par virtuves tehnisko stāvokli un neatbilstību higiēnas prasībām, uzdodot par pienākumu pārkāpumus novērst. Lai novērstu visas neatbilstības, ir nepieciešams veikt Valkas pirmsskolas izglītības iestādes telpu atjaunošanu un tehnoloģisko atvērumu izbūvi bērnudārza ēkā Ausekļa ielā 44, Valkā.

Pašvaldība jau ir veikusi iepirkumu, lai noskaidrotu nepieciešamo darbu izmaksas. Iepirkuma summa ir 157 171,10 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Pašvaldība nodrošinātu līdzfinansējumu ne mazāk kā 25 procentu apmērā jeb 39 293,10 eiro  no  sava 2020. gada budžeta.

“Tagad gaidām, vai Valsts kase  mums piešķirs kredītu. Ja piešķirs, tad darbi sāksies augusta vidū. Ja nepiešķirs, tad darbi nesāksies,” “Ziemeļlatvijai” teic Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš.

Atgādinām, ka Valkas novada dome šogad  27. februārī pieņēma lēmumu veikt Valkas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu reorganizāciju, izveidojot jaunu Valkas pirmsskolas izglītības iestādi.

Tas nozīmē, ka sākās Valkas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” Ausekļa ielā 44  un Valkas pilsētas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Pumpuriņš” Puškina ielā 10  reorganizācija, abas iestādes apvienojot un izveidojot jaunu pašvaldības izglītības iestādi – Valkas pirmsskolas izglītības iestādi ar juridisko adresi Ausekļa ielā 44, Valkā.

Jaunā Valkas pirmsskolas izglītības iestāde pārņems reorganizēto iestāžu izglītojamos, personālu, materiālās vērtības, funkcijas un saistības.

Komentāri 4

veletajsv

Varbūt arboristus nevajadzēja algot!
Būtu mazāk jāaizņemas.
Pilnīgi nesaimnieciska rīcība - liepas nocirpt ar lineālu, bet bērnudārza virtuve (!!!) izrādās neatbilst higiēnas prasībām! Kur tad tas redzēts!
Kas tad ir prioritāte???

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.12 16:31

bezugunsnavdumu

tu ko, tas muļkķis platmalē ar kraukli leilākais draugs, gan jau atkatu saņēma, un nākamgad cirps un katru gadu. a parējam var iazņemties, neba valkas loši kraukli no jauna neievēlēs, ievēlēs, jo stulbai tautai - mērs stulbenis.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.14 23:28

bezugunsnavdumu

turklāt Valgā cirpj VISAS liepas, bet Valkā centrā, kā labākās psrs tradīcijās, kur nomalē nezāles līdz viduklim, bet centrs izlaizīts. sovoki paliek sovoki, tā jums arī vajag.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.14 23:30

veletajsv

Brīvdienās sanāca pastaigāt pa Valkas ielām un novēroju, ka liepas citās ielās netiek apcirptas vispār!!!
Raiņa iela (apm. 40. nr nams) - ietve ir tumša, jo virs tās pilnīgi necaurredzams liepu vainags. Tālavas iela pretīm vecajiem Zetiem. Lai ietu pa ietvi ir jāpieliecas, jo zari gar galvu strīķējas. Es neko vairs nesaprotu! Tiešām, to ir tik grūti sakārtot un ja nav, kas kārto, tad taču vakancei ir alga jāpaaugstina.
Par zaros ieaugušām ceļa zīmēm es nemaz nerunāšu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.16 10:30

Novados