Valkā atjauno ugunsgrēkā cietušo pašvaldības ēku

Lai novērstu ēkā Tālavas ielā 12 notikušā ugunsgrēka postījumus, ir sākušies atjaunošanas darbi. Ir saņemts finansējums gan no valsts, gan pašvaldības budžeta.

Novada domes izpilddirektors Ainārs Zābers informē, ka aizvadītā gada nogalē novada dome no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” saņēma finanšu līdzekļus 110 701 eiro apmērā. Savukārt novada dome nodrošinājusi līdzfinansējumu – 47 443 eiro apmērā, kas ir 30 procenti no postījumu novēršanai nepieciešamās summas. 

Pērn 31. maijā notikušā ugunsgrēka rezultātā cieta ēkas jumta segums 820 kvadrātmetru platībā, jumta konstrukcijas, griestu pārsegums, atsevišķas starpsienas, logi un pirmā stāva grīdas segums. Lai novērstu postījumus un atjaunotu ēku, būvnieki veiks ugunsnelaimē radīto būvgružu un atkritumu demontāžu un utilizāciju, bojātā koka pārseguma atjaunošanu, bojātās grīdas un logu nomaiņu, griestu atjaunošanu vietās, kur tika bojāts pārsegums, pārseguma siltināšanu, pilnīgi visu jumta konstrukciju un jumta seguma maiņu, kā arī lietusūdens noteksistēmas atjaunošanu. Šo darbu veikšanai pašvaldība slēgusi līgumu ar vietējiem būvniekiem SIA “Valkas būvnieks”.
Novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis informē, ka šomēnes pašvaldība apspriedīs jautājumu, kādā veidā varētu saņemt tiesisko regulējumu, lai atjaunotajā ēkā radītu uzņēmējdarbības veicināšanas vietu, kas darbotos pēc biznesa inkubatora principiem. Lai rosinātu uzņēmējus uzsākt biznesu atjaunotajā ēkā, kas atrodas tuvu pilsētas centram Pedeles upes krastā, pašvaldība plāno radīt pavisam draudzīgus atbalsta noteikumus. V. A. Krauklis skaidro, ka pirmajā periodā uzņēmējiem varētu būt atviegloti nomas noteikumi, un tad, kad uzņēmējs ir atspēries, pašvaldība pārskata sniegto atbalstu. 

“Esam apņēmības pilni darīt tā, lai atjaunotā ēka nestāvētu tukša un pamesta,” norāda pašvaldības vadītājs.

“Ziemeļlatvija” ir rakstījusi, ka šī ēka ir viena no tām, kura pirms ugunsgrēka tika rādīta potenciālajiem investoriem. Pašvaldība ir rosinājusi uzņēmējus te ierīkot nelielu alus brūzi un kafejnīcu ar terasi ar skatu uz Pedeli. Taču, kas šajā ēkā notiks pēc tās atjaunošanas, rādīs laiks.

Novados