Valkā atjaunos ielas segumu 4

Valkas pilsētā šovasar gaidāmi būvdarbi Ausekļa ielā. Tiks atjaunots asfalta segums posmā no krustojuma ar Rūjienas ielu līdz Ausekļa ielai 56.

Valkā ir vēl citas ielas, kurām būtu nepieciešama pārbūve, taču pašvaldība apzināti izvēlējās šo ielas posmu, jo ir nauda, kas jāapgūst, ievērojot konkrētus nosacījumus.

Pārbūve uzņēmējdarbības attīstībai

Jūlija sākumā Valkas novada dome un Centrālā finanšu un līgumu aģentūra parakstīja vienošanos  par Eiropas Savienības fonda projekta “Ielu pārbūve uzņēmējdarbības attīstībai Valkā” īstenošanu.

Projekts tiek īstenots atbilstoši specifiskā atbalsta mērķim (3.3.1) ar garu nosaukumu “Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām”.

Vienkāršoti sakot, lai šajā gadījumā iegūtu līdzfinansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), pašvaldība nedrīkst remontēt katru ielu, kas ienāk prātā, jo der tikai tās ielas, kuras ir nepieciešamas uzņēmējdarbībā, proti, pie kurām atrodas uzņēmumi. Ausekļa ielas gadījumā tas ir uzņēmums SIA “SKL autoserviss”.

“Projekta mērķis ir palielināt privāto investīciju apjomu Valkas pilsētā, veicot ieguldījumus komercdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldības attīstības programmā noteiktajai teritorijas ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz komersantu vajadzībām,” informē Valkas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas Attīstības un projektu daļas vadītāja Jana Putniņa.

Izmaksās gandrīz 89 tūkstošus

Iepirkuma procedūras rezultātā noskaidrots, ka Ausekļa ielas atjaunošanas būvdarbus veiks uzņēmums SIA “Limbažu ceļi”. Būvprojektu izstrādājusi SIA “Ceļu komforts”.

Projekta īstenošanas termiņš ir no šā gada 2. jūlija līdz 2021. gada 1. aprīlim.

Projekta kopējās izmaksas ir 88 774,59 eiro (tai skaitā attiecināmās izmaksas 75 408,49 eiro).

No kopējām izmaksām 64 097,22 eiro ir ERAF finansējums, 3393,38 eiro –  valsts budžeta dotācija un 21 283,99 eiro – Valkas novada domes līdzfinansējums.

Jana Putniņa uzsver, ka Ausekļa ielas posma atjaunošana faktiski ir noslēgums jau 2016. un 2017. gadā īstenotajai Meža ielas un Parka ielas posma pārbūvei un nobrauktuves uz Lugažu dzelzceļa staciju no Rīgas ielas atjaunošanai. Šiem objektiem tika piešķirts ERAF līdzfinansējums atbilstoši jau minētajam 3.3.1 specifiskajam atbalsta mērķim. 

“Būvdarbi Meža un Parka ielā un nobrauktuvē ir pabeigti. Nauda palika pāri, un to novirzījām Ausekļa ielas posmam, kas ir sliktā stāvoklī,” skaidro Jana Putniņa. 

“Ausekļa iela visa ir sliktā stāvoklī,” vērtē kāds valcēnietis (pēc viņa lūguma vārdu publikācijā nenosaucam).

“Ausekļa ielas posmu no centra līdz skolai faktiski ir vajadzīgs būvēt no jauna. Tur ir kā pa grants ceļu braukt. Posms aiz Rūjienas ielas autoservisa virzienā ir vēl briesmīgāks. Runājot par Valku kopumā, uz jaunā apvedceļa ir sasēdušās kanalizācijas lūkas, tur ir tādas bedres, ka tik turies. Vietām sliktā stāvoklī ir Domes bulvāris, bet kopsummā ielas Valkā ir kārtībā,” stāsta autovadītājs.

Komentāri 4

duksis4x4

protams, te satiksme intensīvāka nekā Ausekļa ielā no kultūras nama līdz Pedeles tiltam, kur sen vajag jaunu segumu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.07.14 10:56

bezugunsnavdumu

Kāda tur ausekļa iela līdz pedeles tiltam, ej aplūko jauno būvi, kur svaigi bruģētas ietves jau brūk kopā, kur jau ir vilņi, un jau viss slikti, tik vien pēc pirmā lietus gāziena.

Kad projektu pabeigs no viena gala, otrā viss jau būs lupatās. Pavasarī es pat negribu domāt kas būs.
Labi ka vismaz asfaltu liek igauņi, latvijas firmas kā vienmēr visu salaistu grāvī, jo naudas tak nav.

Bet uz jautājumu, ja naudas nav un nebija, varbūt nevajadzēja vispār būvēt, krauklis protams ka neatbildēs.

pirms 9 mēnešiem, 2020.07.14 20:23

bezugunsnavdumu

nopērc apvidnieku, kad pa Valku brauc ar apvidnieku liekās tik viss forši, bet kad ar vieglo. ar vieglo vajag pa Valgu. pa vēsturisko Valgas nomali un mūsdienu guļamrajonu, tikai ar tanku.

pirms 9 mēnešiem, 2020.07.14 20:25

bezugunsnavdumu

Pa apvedceļu ar apvidnieku arī pa iesedūšām akām ir jauki braukt, vispār nejūtu. Un pāri apmalei var izbraukt, kad slinkums grozities pie veikala.

pirms 9 mēnešiem, 2020.07.14 20:28

Novados