Valka atkārtoti aicina valdību precizēt noteiktos Covid–19 ierobežojumus 12

Valkas novada dome atkārtoti nosūtījusi vēstuli LR Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, MK Krīzes vadības padomei un Ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam ar lūgumu steidzami izskatīt pašvaldības priekšlikumu par tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas ierobežojumu nepiemērošanu Valkas pilsētas administratīvajā teritorijā, portālu “Ziemeļlatvija” informēja Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Ivo Leitis.

 “Monitorējot tirdzniecības vietas nedēļas nogalēs secinām, ka ir būtiski pieaudzis veikalu apmeklējums piektdienu vakaros Valkā, kas izraisa lielu drūzmēšanos, īpaši veikalu priekštelpās. Savukārt sestdienās un svētdienās lielāka drūzmēšanās ir Valgas puses veikalos, jo liela daļa Valkas veikalu ierobežojumu dēļ ir slēgti, vai arī tajos var nopirkt ierobežotu preču sortimentu.,” skaidro Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

“Mūs tiešām ļoti uztrauc šī situācija. Pašvaldībā vienmēr esam bijuši par stingriem, saprotamiem ierobežojumiem, jo nevēlamies, lai Covid-19 izplatās mūsu teritorijās. Līdz šim gan Valkā, gan Valgā ir salīdzinoša laba epidemioloģiskā situācija, un pašreizējie tirdzniecības ierobežojumi ir kā “bumba ar laika degli”. Katru nedēļas nogali gaidām ar bažām, jo šie ierobežojumi var radīt slimības uzplaiksnījumus. Tieši tādēļ ļoti ceram, ka valdība pieies atbildīgi un operatīvi, un šo situāciju vērsīs pa labu,” komentē V.A. Krauklis.

Komentāri 12

bezugunsnavdumu

COWid sprādziens var būt tikai un vienīgi, ja cilvēks iet testēties. Ja jūt iesnas un padzer tējas, tad saslimt izredžu nav.
Bet nekas, drīz būs pa 1000 feika slimo dienā, kad testētāji varēs iztrallināt valsts miljonus un piemērot kapacitāti 8000 testus dienā.
Valstī cilvēku nebūs tik daudz cik slimo uz papīra = izolētie mājās un faktisko cilvēku ielās.

Jau tagad itkā 21000 cilvekam jāsēž mājās, bet nekur neauro, ka viss pagalam, nav kam strādāt.

Valkai nauda gan ies garām, ja feika slimību, ar mērķi likt visiem bailēs vakcinēties, plāno uzturēt vismaz nākamo gadu un ĀS neatcels.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.10 19:56

bezugunsnavdumu

Formula prasta. Nenomirt no kovida = neiet testēties + neiekļut slimnīcā. Ja zāļu nav, jēga vairot statistiku un staigāt uz testiem?

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.10 20:01

bezugunsnavdumu

Pavasarī vīruss varbūt arī bija, un visi reāli gribēja pakarot, un laikam arī apkaroja. Bet tad pasaules valdei atnāca ideja, tas tak iemesls jaunai krīzei, un aiziet, un Latvija pirmā rindās dzīt sviestu, jo nepierast.

Savādi ka kraukli atstāja aiz borta, šīm būtu ar steigu jaizpērk slimnīcu izsolē un jābūvē, no 254 valsts miljoniem COWid slimnīcu, kur no visas valsts vestu slimos.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.10 20:11

bezugunsnavdumu

Jo ir internetā klejo argumenti, ka COWid batonu stumšanas krīze varētu būt līdz 2025. gadam.

Kad Latvijas 100 gudrie pieņēma lēmumu par 254 miljoniem apkarošanai, bez bailēm, ja nu vīruss pats aizies pēc mēneša, man šaubu kļuva mazāk.

Joprojām nav skaidrs kam vajag, un ko saturēs vakcīna, lai vakcinēt visus, turot stresā un bailēs, mālējot ciparus. Bezmaksas loši kuri nedomā tālāk par rītdienu jau vakcinēsies, bet šaubos, ka mūsdienās valsts kautko labu dos par velti.

Ar maskām nevar apgādāt katru. Visi staigā kā ballē, katram sava, nekādu standartu un drošuma, nevis visiem vienreizēja un mainīt reizi 2 stundās. Bet vakcina bezmaksas. Te acīmredzami kautkas ir zem.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.10 20:17

lukiasmi

Jautājums portālam Ziemeļlatvija. Vai jūs neapzinieties, ka pieļaujot šādu komentāru regulāru parādīšanos savā portālā, jūs atbalstāt viltus ziņu un musināšanas izplatību? Ja netiks nekas darīts lietas labā, tad vērsīsimies valsts drošības iestādēs, ceram, ka tur tiks pienācīgi izvērtēti šie komentāri un arī jūsu, kā portāla uzturētāju atbildība.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.10 23:07

bezugunsnavdumu

neraudi, sēdi mājās un dreb no kovida, kad būs bezmaksas pote, esi pirmais rindā. aplūkosim kas notiks.

vari iesniegt ko gribi, es neaicinu staigāt bez maskas, gluži otrādi velc divas, nekur neej un dreb no kovida, mājās zem gultas.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.13 00:32

bezugunsnavdumu

kur ir tie reālie slimie? katru dienu atrod pa 500, + klāt iet viņu radi, kam jāsēž mājās, katru dienu no aprītes tiek izrauti ap 2000 cilvēku, nedeļā vesels Valkas novads stāv dikstāvē. bet kur vini visi ir? kurā pilsētā, ka neviens neauro, ka darbavide apstājās?
kas pēc profesijas esot slimie? tādus ka lukiasmi var turēt par lošiem un tie tēlos gudros. normālie domā par to ko redz ziņās. tātad vai nu pieraksti, vai visādi bomži ar ielaisto pneimoniju, no kuriem labuma ekonomikai nebija, un arī zuduma nav.
rezeknē tiem jau oficiāli izbuvēja nodaļu, jo kur tam iet izolēties.

tadu ka lukiasmi dēl, drīz arī likumu izveidos par kovida noliegšanu un kritizēšanu.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.13 00:40

oskars.morozovs

“Ziemeļlatvija” kā ikvienam medijam jāievēro Satversmes 100.pants par vārda brīvību, ļaujot katram savam reģistrētam lasītājam, nepārkāpjot likumus un portāla lietošanas noteikumus, paust savu viedoklis. Mēs augstu vērtējam mūsu lasītājus un uzskatām, ka portāla lietotāji ir domājoši cilvēki, kuri paši spēj atšķirt konstruktīvu viedokli no vārdu savārstījuma bez kāda seguma, rakstīta, lai provocētu vai kaitinātu. Mūsu varā ir dzēst komentārus, kā arī bloķēt piekļuvi komentāriem, taču šo savu varu izmantojam vien tad, ja komentāros ir noteikumos minētie pārkāpumi. Uzskatu dažādība ir pieļaujama.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.11 09:59

duksis4x4

Tieši tā, Voldemāra komentāri jālasa kā izklaides žanrs.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.11 10:55

kurkulis13

Tad kad Igaunija pazemināja akcīzi alko tad dome bļāva, ka tiek grauta valkas ekonomika, jo redz igauņi vairs nenāks pēc alko uz Valku. Nebūs darba utt. Tad bija normāli graut citas valsts ekonomiku.
Tagad atkal notiekn bļaušanna. Bet kāpēc nesaka to, ka ieejot Igaunijā ir jāievēro pašizolācija, ja nav veikts šis te covid tests? Igaunija neko nav noteikusi, ka Valkas iedzīvotāji var ienākt bez šī testa. Testu nevajag tiem kuri strādā, māccas vai saņem med.pakalpojumus. Pārējiem vai nu tests vai pašizolācija.Par šo tiek klusēts. Klusē par to, ka tālāk par Valkas pagastu Valkas iedzīvotāji nevar izbraukt, ja registrējušies covidpass, joaiz pagasta robežas jāievēro pašizolācija.. Un kā vēstī igaunijas laikraksti, tad ir doma pastiprināt robežkontroli. Jābūt uzmanīgiem un jāievēro likumi, arī citas valsts

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.12 12:27

lukiasmi

Vienkārši gan dome, gan Ziemeļlatvija uzskata, ka Valkā 90% cilvēku ir bezugunsnavdumu līmeni. Tāpēc arī tāda rīcība.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.12 14:55

bezugunsnavdumu

nepareizi. Valkas iedzīvotājiem covidpass ir tikai ķeksim. Satversme ļauj brīvi ceļot savas valsts teritorijā, ja neesi bijis tālāk par Valgu.

pirms 4 mēnešiem, 2020.12.13 00:29

Novados