Valkā būs tradicionālais diabētiķu saiets

Sestdien, 26. oktobrī, pulksten 10 Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolā notiks Latvijas Diabēta asociācijas Valkas nodaļas biedru saiets. “Lielos saietus nodaļas biedriem un visiem pārējiem interesentiem no Valkas novada rīkojam divas reizes gadā –pavasarī un rudenī –, kad atzīmējama Vispasaules Diabēta diena,” stāsta nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Andris Dzenis.

Šoreiz par diabēta aktualitātēm būs iespēja noklausīties uzrunu “Cukura diabēts un tā komplikācijas”. Tajā būs informācija par diabētisko polineiropātiju, nieru, acu, asinsvadu, sirds un kaulu kaitēm. Šo saietu apmeklētājiem jau zināms, ka vienmēr tajos bez maksas nosaka glikozes līmeni asinīs, izmēra asinsspiedienu un holesterīna līmeni. Iespējamas individuālas konsultācijas par ar diabētu saistītiem aspektiem pie endokrinoloģes, bijušās valcēnietes Spodrītes Keisas, kuru labi pazīst daudzi nodaļas dalībnieki.

Šoreiz saietā viesosies arī akciju sabiedrības “Novo Nordisk” un “Roshe” pārstāve Inessa Kondratenko. Biedrības Valkas nodaļas valde informēs par jaunākajiem pieņemtajiem lēmumiem.


Novados