Valkā darbu uzsāk Centrālās laboratorijas “Covid-19” analīžu nodošanas punkts

Vakar Rūjienas ielā 3B darbu uzsāka Centrālās laboratorijas “Covid-19” analīžu nodošanas punkts. “Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka Nacionālais veselības dienests lēmumu par analīžu pieņemšanas punkta atvēršanu robežpilsētā pieņēmis saistībā ar strauji pieaugošo saslimstību  ar “Covid-19” kaimiņvalstī Igaunijā.

Novada domes sabiedrības veselības organizatore Baiba Vorobjeva informē, ka bezmaksas analīzes var nodot ikviens iedzīvotājs, iepriekš pierakstoties, zvanot uz bezmaksas tālruni 8303 vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected]. Tālruni 8303 var sazvanīt darba dienās no pulksten 8 līdz 20, sestdienās un svētku dienās no pulksten 9 līdz 15, bet svētdienās no pulksten 9 līdz 12. B. Vorobjeva uzsver, ka iepriekšējais pieraksts ir obligāts. Turklāt uz analīžu nodošanu jāierodas konkrētā laikā (telpās aizliegts ienākt pirms noteiktā laika), kā arī jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

“Covid-19” analīžu nodošanas punkts atrodas Valkas poliklīnikas telpās. Ieeja analīžu nodošanas punktā ir no pagalma puses, nevis pa centrālo poliklīnikas ieeju. Tālāk jādodas pa Rūjienas ielu, ņemot vērā uzstādītās norādes. Tad kalnā gar steidzamās medicīniskās palīdzības punktu. Galamērķis atrodas labajā pusē – ēkas otrajā stāvā. Uz āra ieejas durvīm redzama norāde “Covid-19” pieņemšanas punkts.

B. Vorobjeva norāda, ka pašvaldības rīcībā nav informācijas par kādu saslimšanas gadījumu Valkas novada vai Valgas pagasta teritorijā. Pagaidām analīžu nodošanas punktā iedzīvotājus apkalpos viena speciāliste, bet, ja būs nepieciešams, tad – divas. B. Vorobjeva skaidro, ka viss būs atkarīgs no pieprasījuma.

Novados