Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā galvenais Zinību dienas pasākums sāksies pēcpusdienā

Jaunā mācību gada pirmā diena, pirmdiena, 2. septembris, Valkā solās būs pārsteigumiem un interesantiem notikumiem bagāta. Par to parūpējušies Zinību dienas pasākumu rīkotāji. Aizraujošas un radošas aktivitātes notiks vairākās vietās – Lugažu laukumā, novada centrālajā bibliotēkā un mākslas skolā.  

Pirmais pārsteigums būs tāds, ka pirmā skolas diena nesāksies, kā ierasts. Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas direktores vietniece Sintija Podniece skaidro, ka pirmās skolas dienas pasākumi sāksies pēc pusdienas laika, lai pieskaņotos grupas “Carnival Youth” koncertam. 
Zinību diena sāksies ar klases stundu. Pēc tam skolēni pulksten 14.40 pulcēsies tradicionālajam Zinību dienas gājienam maršrutā Ausekļa iela 5–Raiņa iela 28A–Beverīnas iela–Lugažu laukums. No pulksten 15 līdz 15.30 notiks svinīgais pasākums, pēc tam līdz pat pulksten 17 – maksas un bezmaksas atrakcijas, darbosies kafejnīca “Kotlešu lietus”. Gan jaunāko klašu skolēni ar mammām un tētiem, gan arī vecāko klašu skolēni aicināti apmeklēt radošas aktivitātes novada centrālajā bibliotēkā un Valkas mākslas skolā. Pēc tam pilsētas kultūras namā svētku kulminācija – grupas  “Carnival Youth” koncerts bez ieejas maksas. S. Podniece aicina koncertu apmeklēt ne tikai skolēnus, bet arī vecākus un citus pilsētas iedzīvotājus.

“Carnival Youth” ir indīroka grupa, kas ar straujiem soļiem debitēja 2011. gadā, gūstot atpazīstamību gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Grupu izveidoja dvīņi Edgars (ģitāra, vokāls) un Emīls (bungas, vokāls) Kauperi un Roberts Vanags (taustiņinstrumenti, vokāls). Pēc neilga laika grupai pievienojās Aleksis Luriņš (ģitāra, basģitāra). 2014. gada oktobrī iznāca grupas debijas albums “No Clouds Allowed”, kas saņēma Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” kategorijā “Labākā debija”. 2016. gada sākumā grupa saņēma “European Border Breakers Award” balvu par panākumiem ārvalstīs. 2016. gada aprīlī iznāca grupas otrais albums “Propeller”. “Carnival Youth” jaunākais albums “Vienā vilcienā” dienas gaismu ieraudzīja 2017. gada pavasarī.    

Pēc koncerta pulksten 18.30 no pilsētas kultūras nama kursēs pagasta pārvalžu autobusi, lai skolēnus nogādātu mājās.

Uzziņai

Pirmā skolas diena pirmdien, 2. septembrī:

• Vijciema sākumskolā – pulksten 8.30

• Kārķu sākumskolā – pulksten 9

• Ērģemes pamatskolā – pulksten 9

• Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 1. un 12. klašu skolēniem – pulksten 13.30 Ausekļa ielā 5

• Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 2.–7. klašu  skolēniem – pulksten 14 Ausekļa ielā 5

• Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 8.–11. klašu skolēniem – pulksten 14 Raiņa ielā 28A

Zinību dienas aktivitātes lieliem un maziem:

• Valkas novada centrālajā bibliotēkā no pulksten 12 līdz 14 pasākums – “Kas meklē, tas atrod”

• Valkas mākslas skolā no pulksten 14 līdz 16 – radošās aktivitātes “Tava vārda burtiņš”

• Valkas novada bērnu un jauniešu centra “Mice” ēkas jaunās fasādes atklāšanas svētki – pulksten 16

• Vijciema tautas namā pulksten 19 – animācijas filma visai ģimenei “Lielais ceļojums”

Novados