Valkā ierobežo dzīvi, mazinot risku inficēties

Satraukumu, ko cilvēki šobrīd izjūt saistībā ar koronavīrusa pandēmiju pasaulē, izsludināto ārkārtas stāvokli Latvijā, pastiprina informācija, ka tepat kaimiņos, Valgā, kādam jaunietim pastāv aizdomas par inficēšanos, jo viņš bijis kompānijā, kurā vienam cilvēkam konstatēts koronavīruss. Šobrīd nav nekādas apstiprinošas informācijas, ka jaunietis no Valgas ir inficējies, kā baumo pilsētā uz katra stūra. Puisis atrodas karantīnā, analīžu rezultāti būšot pirmdien, tā “Ziemeļlatviju” piektdienas rītā informē Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Viņš informē, ka, ņemot vērā šos apstākļus un rūpējoties par iedzīvotāju aizsardzību, jo īpaši riska grupā (cilvēki ar hroniskām slimībām un vecākā gadagājuma ļaudis), Valkas novadā uz divām nedēļām aptur pašdarbības kolektīvu mēģinājumus, apmeklētājiem slēdz bibliotēkas, muzeju. Arī domes kase apkalpos tikai tos, kuri ieradīsies pēc sociālajiem pabalstiem, bet iemaksas nepieņems. Priekšsēdētājs aicina cilvēkus būt atbildīgiem, šajā periodā bez ļoti nopietnas vajadzības neapmeklēt domes un arī citas iestādes, jautājumus censties risināt telefoniski vai e-pastā.

Novadā tiek atcelti vai atlikti uz vēlāku laiku arī visi plānotie lielākie pasākumi, tai skaitā “Balto lāču” koncerts, kas ir izpārdots, Vidzemes biznesa dienas, kas paredzētas nākamnedēļ Valkā, Lauku balle un citi. 25. martā nenotiks organizēts piemiņas brīdis izsūtītajiem, jo šādos pasākumos pārsvarā pulcējas gados vecāki cilvēki, V. A. Krauklis aicina katram pašam individuāli nolikt ziedus un pieminēt šo mūsu vēstures tumšo dienu. 

Pirmdien domē sanāks Civilās aizsardzības darba grupa un lems par citiem aizsardzības pasākumiem. Sporta sacensības šobrīd netiek aizliegtas, jo nav paredzētas lielas tautas masas un sportisti nav riska grupa. 

Dome uzrunās nevalstiskās organizācijas, lai arī tās ierobežo cilvēku pulcēšanos, aktivitātes. Kas attiecas uz autobusiem, kas vadā bērnus uz skolu, tie kursēs, jo, neskatoties uz to, ka skolas slēgtas,  bērnudārznieki tiek vesti uz pirmsskolas iestādēm. Pēc katra reisa autobusus dezinficēs. 

Novados