Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā sakārto padomju karavīriem veltītā memoriāla teritoriju 5

Vairāki “Ziemeļlatvijas” lasītāji, kuri, apmeklējot Cimzes kapus, dzirdējuši troksni, kas nāk no blakus esošo Brāļu kapu puses, lūdz noskaidrot, kas tur notiek.

Sazinājāmies ar novada domes izpilddirektora vietnieku – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāju Gunti Bašķi. Viņš stāsta, ka Krievijas vēstniecība ar savu finansējumu uzsākusi Brāļu kapu teritorijas rekonstrukciju. Plānots uz celiņiem uzklāt bruģi, bet vecās vēl derīgās betona plāksnes varēs izmantot daudzdzīvokļu namu pagalmos. Tiks sakārtots arī apgaismojums, jo to bija sabojājis ne tikai laikazobs, bet arī vandaļi. Šos darbus plānots izdarīt vēl līdz gada beigām. Savukārt nākamgad vēstniecība iecerējusi nomainīt visas granīta plāksnes, kurās iegravēti 414 kritušo kareivju vārdi.

Novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis uzsver, ka jebkura civilizēta valsts rūpējas par savu kritušo karavīru apbedījumiem – Vācija par vācu karavīru kapiem, Krievija – par padomju kareivju atdusas vietām, Latvija – par savu varoņu kapiem. 

“Šajās lietās nav jātaisa politika,” uzskata pašvaldības vadītājs. Viņš pateicas Krievijas vēstniecībai par šīm aktivitātēm, jo tā tiek sakārtota arī pilsētas teritorija. Pašvaldība šos darbus atbalsta administratīvi.

Komentāri 5

bezugunsnavdumu

Krievijā nav ko ēst, bet nauda lai atjaunot kautko svešā valstī, protams ka ir.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.01 12:57

veletajsv

Plānots uz celiņiem uzklāt bruģi, bet vecās vēl derīgās betona plāksnes varēs izmantot daudzdzīvokļu namu pagalmos.
Nopietni?
Ar ko esmu sliktāks, ka manā pagalmā būs apbružātas plāksnes. Vai tāpēc, ka dzīvs esmu?
Pie velna, un kāds man grib iestāstīt, ka cilvēks Valkā ir 1. vietā???
Tās plāksnes izmantojiet kaut kur citur, nevis Valcēniešu, kas atstāj savus nodokļus šeit, pagalmos. Murgs!

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.01 21:11

bezugunsnavdumu

Tu kā no mēness. A tu domā kāpēc Rūjiena, Strenči un Nauksēni negrib ar valku? Tur cilvēki redz vairākumā. Valkā vairākums ir visādi algotņi, stipendiāti, un parēja draza piebarotā par nodokļu naudu lai tēlo ka viss ir smuki.

Tu priecājies ka dabūsi plāksnes no okupantu kapiem, drīz staigāsi gumijniekos, jo nauda sen paredzēta citiem mērķiem, bet driz ari mega lielo kre dītu atdošanai. Tu domā krauklim tāpat vien naudu dod?

Valku gaida neapskaužams liktenis.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.03 15:39

bezugunsnavdumu

Kraukļa izsaimniekošanas laikmetā cilvēks ir tikai un vienīgi naudas āvots, tāpēc arī izmisīgi lobē kaimiņnovadu pievienošanos.

Ar tiem slīkonis vēl padzīvos pāris gadiņus, bez maksimums līdz nākamam sasaukumam. Valkas kasē akūts deficīts. Ja valkas pašvaldība būtu firma, to labāk būtu laist uz bankrotu. Bet lohi tak izvilks.

pirms 8 mēnešiem, 2019.11.03 15:42

Novados