Valkā sāks dienas aprūpes centra izbūves darbus 1

Lai Valkas novada dome varētu sniegt jaunu sociālo pakalpojumu pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, jau tuvākajā laikā sāksies dienas aprūpes centra izbūve. Jaunais centrs atradīsies bijušās poliklīnikas  pirmā stāva telpās Rūjienas ielā 3E. Visi ieplānotie darbi jāpabeidz līdz šīgada beigām.

Pirmdien novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis parakstīja līgumu ar būvniekiem – SIA “Metāla Alianse”. Šim objektam būvuzraudzību veiks Pēteris Gudrinieks, bet autoruzraudzību – SIA “SCO Centrs”. 

Attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājs Toms Simtiņš stāsta, ka jaunajā dienas aprūpes centrā varēs uzņemt 24 personas ar garīga rakstura traucējumiem. Lai kvalitatīvi sniegtu aprūpes pakalpojumus, būvnieki pārbūvēs esošās telpas – izbūvēs vingrošanas zāli, kopēju atpūtas telpu, noliktavu, trīs nodarbības telpas, telpu personālam, darbnīcu ar virtuves zonu, tualetes un dušas telpu, kā arī garderobi.

T. Simtiņš norāda, ka dienas centra izveidošana ir tikai viena daļa no projektā “Sociālo pakalpojumu izveide Valkas novadā” paredzētā. Ja atļaus finansējums, pašvaldība iecerējusi izveidot grupu dzīvokļu pakalpojumu pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Šim mērķim novada dome iegādājās bijušo Ziemeļu elektrisko tīklu ēku Tālavas ielā 33, lai izveidotu vairākus dzīvokļus. Pēc T. Simtiņa stāstītā, diemžēl projektētāji kavējas ar būvprojekta iesniegšanu, bet šonedēļ solījuši to iesniegt novada Būvvaldē. Pašvaldības speciālists cer, ka pēc būvprojekta izskatīšanas jau nākamnedēļ varēs izsludināt iepirkumu uz būvniecību. Tas ir svarīgi, lai uzzinātu provizoriskās būvniecības izmaksas, jo tās rādīs, vai pašvaldība spēs īstenot visas projekta ieceres vai tikai daļu. Vēl šajā projektā bija paredzēts būvēt jaunu māju, kur sniegtu ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu. Šī māja atrastos Cimzes ielā 2, un tā būtu paredzēta bērniem līdz 18 gadu vecumam. Tāpat plānots Varoņu ielā 40 izveidot jauniešu mājas pakalpojumus. T. Simtiņš skaidro, ja nepietiks finansējuma, tad prioritāte būs sociālie pakalpojumi, kas paredzēti pieaugušajiem. Šī projekta mērķis ir jaunu sociālo pakalpojumu izveide Valkas novadā, attīstot pakalpojumu infrastruktūru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā un bērnu aprūpei ģimeniskā vidē, atbilstoši Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plānam. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 655 971 eiro.

“Ziemeļlatvija” interesējās, vai gadījumā, ja pašvaldība īstenos visas vai tikai pusi no šī projekta iecerēm, būs pietiekami daudz cilvēku, kuriem nepieciešami šie pakalpojumi. Citādi var sanākt tā, ka nauda būs iztērēta, bet, piemēram, jaunais dienas centrs, kas paredzēts 24 cilvēkiem, stāvēs tukšs. T. Simtiņš skaidro, ka jau pirms projekta izstrādes ne tikai Vidzemes plānošanas reģions, bet arī pašvaldība apzināja iespējamo personu skaitu, kurām būtu nepieciešami šie pakalpojumi. Turklāt pašvaldība šos sociālos pakalpojumus var sniegt kā ārpakalpojumu arī citām pašvaldībām, kurās šis projekts netiek vai tiek daļēji īstenots.

Komentāri 1

duksis4x4

Kārtējais otkatu projekts. Kas notiek bijušā Ķieģeļceplī, vai radītas apsolītās darbavietas?

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.24 11:02

Novados