Valkā, Smiltenē un Strenčos pieejami tekstila šķirošanas konteineri

Nereti vērojama aina, ka pie sadzīves atkritumu konteineriem cilvēki nolikuši maisus ar nevajadzīgu, bet vēl derīgu apģērbu un apaviem. Lai tas nenonāktu pie sadzīves atkritumiem un domājot par vidi, iedzīvotājiem pieejams jauns pakalpojums – iespēja nodot apģērbu un apavus tekstila šķirošanas konteineros.

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu no 1. septembra uzsāk piedāvāt tekstila šķirošanas pakalpojumu 20 EKO laukumos, tostarp Valkā, Smiltenē un Strenčos, kur pieejami tekstila šķirošanas konteineri.
Tekstila šķirošanas konteineros var ievietot lietošanai derīgus apģērbus, apavus un mājas tekstilu. Lai šīs lietas nonāktu atkārtotā apritē, konteineros nedrīkst izmest ar sadzīves ķīmiju, motoreļļām sasmērētu, kā arī mitru, pelējušu apģērbu, kas var sabojāt pārstrādei derīgo materiālu. Tāpat nedrīkst mest saplēstu apģērbu vai audumu atliekas. Uz EKO laukumiem nododamās lietas jānogādā maksimāli caurredzamos līdz 50 litru tilpuma maisos, lai laukumu pārziņi vizuāli var novērtēt materiāla atbilstību. Šķirošanai der krekli, bikses, jakas, mēteļi, šalles, cimdi, cepures, dvieļi, aizkari, jostas, somas, gultas veļa, pārklāji, spilveni, segas, kā arī valkāšanai derīgi apavi – izņemot gumijas un speciālos ziemas sporta apavus – slidas un slēpju zābakus.

Aktuāla informācija par tekstila šķirošanas konteineru atrašanās vietām pieejama interneta vietnē www.zalais.lv sadaļā “Kur izmest?”.

Novados