Valkā stiprais vējš lauž kokus 1

Aizvadītajā sestdienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma vairākus izsaukumus ne tikai uz ugunsgrēku dzēšanu, bet arī stiprā vēja nodarīto postījumu likvidēšanu.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste informē, ka laikā no aizvadītās piektdienas pulksten 6.30 līdz pirmdienai pulksten 6.30 VUGD Vidzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus uz glābšanas darbiem. Aizvadītajā sestdienā ugunsdzēsēji glābēji desmit reizes likvidēja spēcīgā vēja radītās sekas. Palīdzība bija nepieciešama Valkā, Vienības gatvē, kur vajadzēja sazāģēt uz ceļa braucamās daļas nokritušos kokus un atbrīvot brauktuvi. Ugunsdzēsēji glābēji likvidēja stiprā vēja postījumus arī Strenču novada Jērcēnu pagastā.

Valkas novada domes izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters stāsta, ka aizvadītajā sestdienā Valkā stiprais vējš nolauza divus kokus – Rīgas un Beverīnas ielas krustojumā cieta liepa, savukārt Semināra ielas 4. mājas pagalmā arī tika nolauzts koks. Cietušie koki tiks novākti. G. Stālmeisters atzīst, ka nedēļas sākumā sētniekiem būs vairāk darba, jo jāsavāc vēja nolauztie zari vietās, kur ir daudz koku, piemēram, Lugažu laukumā. Viņš aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, jo vasaras periodā pilsētā strādā skaitliski mazāk sētnieku, jo šis ir atvaļinājumu laiks. Tas nozīmē, ka sētniekiem ir palielinājušās apkopjamās teritorijas. Pašvaldības amatpersona skaidro, ka rudenī un ziemā sētnieki netiek atvaļinājumā, jo tad ir jāvāc koku lapas un sniegs.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Nevis varenu zaru liepai, bet vareni sapuvušo liepu, kuru atbildīgie cilvēki neredzēja gadiem, un tā varēja nokrist arī cilvēkam.

Bet ko darīt, ja pilsētā viss kā psrs gados, sētnieki ar rokām vāc lapas un ar rokām tīra sniegu.

pirms 9 mēnešiem, 2020.07.14 20:20

Novados