Valkā tiek pielikts punkts apkures sezonai

Ceturtdien Valkas pilsētā beigsies centrālā siltuma padeve. Līdz ar to tiek pielikts punkts 2019./2020. gada apkures sezonai. 

Novada dome pieņēmusi lēmumu par apkures sezonas beigšanu, jo diennakts vidējā gaisa temperatūra un iedzīvotāju vēlme beigt apkures sezonu rosinājusi pašvaldību pieņemt šādu lēmumu. Novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krau­klis skaidro, ka, ja gadījumā strauji pazemināsies gaisa temperatūra, pie mūsdienu tehnoloģiju iespējām nav problēmu pēc vismaz puses daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju lūguma apkuri atjaunot. Tas iespējams, jo katrai mājai ir atsevišķi regulējams pievades siltummezgls.

Beidzoties apkures sezonai, iedzīvotājiem mājokļos pa krāniem turpinās tecēt karstais ūdens. Diemžēl karstā ūdens padeve tiks pārtraukta Varoņu ielas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Ja lielākajā daļā pilsētas daudzdzīvokļu māju, pašvaldības un sabiedriskajās ēkās centrālā siltuma padevi nodrošina koģenerācijas stacija SIA “Enefit Power&Heat Valka”, Varoņu ielas mikrorajona iedzīvotājiem siltumu un karsto ūdeni ražo  2017. gadā atjaunotajā katlumājā Varoņu ielā 39. Atjaunojot Varoņu ielas katlumāju, pašvaldība cerēja, ka, pateicoties jaunajiem  mūsdienu tehnoloģijām atbilstošajiem apkures katliem, samazināsies kurināmās izejvielas patēriņš, kā arī būs iespēja paaugstināt siltumenerģijas ražošanas efektivitāti. Līdz katlumājas rekonstrukcijai Varoņu ielas māju iedzīvotāji katru apkures sezonu izjuta neērtības, jo bija neapmierināti ar centrālā siltuma kvalitatīvi un karstā ūdens temperatūru. 

Novada domes izpilddirektors Ainārs Zābers informē, ka, ņemot vērā salīdzinoši nelielo pieprasījumu pēc karstā ūdens vasaras mēnešos un tā sagatavošanas augsto pašizmaksu – par kubikmetru 79 eiro –, no 1. maija līdz 1. oktobrim netiks nodrošināta karstā ūdens piegāde Varoņu ielas daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem. Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un apsvērt iespēju iegādāties elektrisko ūdens sildītāju. 

Varoņu ielas 30. mājas iedzīvotāja Gunta “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka tikai trijās Varoņu ielas daudzdzīvokļu mājās pa krānu tek karstais ūdens. Pārējo māju iemītniekiem vannas istabās ir uzstādīti vai nu ar elektrību, vai malku kurināmi ūdens sildītāji. Valcēniete uzskata, ka šajā apkures sezonā par siltumu bijis jāmaksā tikpat daudz, cik iepriekšējā. “Praktiski ziemas nebija, bet par siltumu maksa nesamazinājās,” secina Gunta.

Novados