Valkā uz ielām lāpa bedres un pļauj zāli 1

Šonedēļ Valkas ielās redz rosāmies ceļu strādniekus, kuri lāpa bedrītes. Pašvaldība plānojusi saremontēt daudzas ielas, tāpēc šajos darbos strādā pat divas ceļu būves firmas – “SIA “Valkas ceļi” un SIA “Ribetons”. Rosās arī trīs zāles pļāvēji, kuri ar trimmeri pārsvarā pļauj aizaugušās grāvmalas.

Novada domes izpilddirektora vietnieks – Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Gints Stālmeisters informē, ka darbi notiks Indrānu, Rīgas, Raiņa, Semināra, Gaujas, Tālavas, Varoņu ielās, kā arī uz apvedceļa. G. Stālmeisters atzīst, ka uz ielām ir ļoti daudz dziļu bedru, tāpēc strādniekiem ir liels darba apjoms. Paralēli ielu labošanai pilsētas teritorijā strādā trīs zāles pļāvēji. Lai vienlaicīgi nopļautu zāli gan pilsētā, gan māju iekšpagalmos, vajadzētu vismaz desmit šādus darbiniekus, bet diemžēl nodaļas kapacitāte neatļauj algot vairāk strādnieku. Pašvaldības amatpersona atzīst, ka ir jau saņemti iedzīvotāju pārmetumi, ka māju pagalmi ir ieauguši zālē, taču pagaidām ar to ir jāsamierinās. Līdz ko būs izpļauta pilsētas teritorija, darbi turpināsies māju pagalmos. 

“Katru vasaru jāklausās viens un tas pats – trūkst strādnieku. Par ko mēs maksājam apsaimniekošanas maksu, ja nevar nopļaut līdz ceļiem izaugušo zāli,” pukojas “Ziemeļlatvijas” uzrunātā Rīgas ielas iedzīvotāja.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Nodarbojas ar postpadumijas haltūru. Akmeņus ir arī jāsalasa un ielu jāsaslauka. Bobkatam ir kabināma ierīce. Man īpaša patika tagad pa Semināra ielu izbraukt lai putekļi pa gaisu.

Bet nezāles ir nevis jātrimmerē ntās reizes gadā, bendējot naudu, bet vienu reizi jāapstrādā ar herbicīdiem, lai neaug nekas lieks. Pagalmos ir visu jāizfrezē un jāiesej speciālo zāli kuru jānopļauj tikai vienu reizi pavasarī un tālāk tā īpaši neaug. Patreiz pļauj nevis zāli, bet nezāles.
Es savu pagalmu ar raundapu izgāju, būs smuki.

pirms 11 mēnešiem, 2020.05.31 23:25

Novados